Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Burmistrz Żabna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie zapraszają do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji tuż po złożeniu okolicznościowych wiązanek przy Pomniku Poległym za Ojczyznę w Centrum Kultury w Żabnie odbędzie się koncert fortepianowy „Polska Niepodległa” w wykonaniu znakomitego polsko – argentyńskiego duetu muzyków Tamary Granat i Adriana Kredy. Koncert zaplanowany został na godz. 10:45. Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednakże w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią Covid-19, obowiązują wejściówki. Bezpłatne wejściówki na koncert odbierać można w dziale Organizacji Imprez Gminnego Centrum Kultury w Żabnie ul. Jagiełły 16 od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 20:00.

W programie koncertu usłyszymy wybitne dzieła wielkich polskich kompozytorów i pianistów: Fryderyka Chopina, Juliusza Zarębskiego, Maurycego Moszkowskiego czy Ignacego Jana Paderewskiego. Po koncercie będzie możliwość zakupu płyt artystów.

 

Tamara Granat – wychowanka Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureatka Stypendium Chopinowskiego w Warszawie oraz Konkursu im. Paderewskiego w Bydgoszczy, laureatka nagrody muzycznej „Fryderyk”. Od 2010 roku pracuje w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

Adrian Kreda – studiował w Buenos Aires i w Genewie, laureat konkursów pianistycznych: Concours de Piano Latino – Americain, Promociones Musicales i Concours  Ginastera. Występował w Argentynie, Brazylii i Szwajcarii. Jest uznawany jest za eksperta w zakresie interpretacji i aranżacji muzyki argentyńskiej. Jako juror regularnie zasiada w jury w Concours International de Piano d’Orleans, w Concours International de Piano de Fribourg oraz w Sino – Swiss Conremporary Music Competition in Shanghai.

DUO GRANAT & KREDA

Pianiści znają się od 30 lat. Podzielają tę samą pasję do gry w duecie fortepianowym, realizują projekty muzyczne o konkretnej tematyce. Wykonują koncerty z orkiestrami i recitale w Polsce i za granicą (Włochy, Szwajcaria, Rumunia, Hiszpania, Argentyna, Urugwaj, Chiny, Japonia, Abu – Dhabi, Kuwejt, Bahrajn, Katar, Dubaj), prezentując zarówno autorskie wizje muzyczne i projekty, jak i klasyczny repertuar na dwa fortepiany i na cztery ręce.

Na przestrzeni ostatnich sześciu lat duet nagrał 4 płyty. Ponadto duet prowadzi międzynarodowe kursy mistrzowskie duetów fortepianowych w Genewie w Conservatoire de Musique de Geneve, Academia Sighisoara w Rumunii oraz w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

Liczba odsłon: 269
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.