Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Gminne Centrum Kultury w Żabnie zaprasza na pokaz filmu „Świadkowie” w reż. Mirosława Krzyszkowskiego i spotkanie autorskie z dziennikarzem, publicystą Bogdanem Wasztylem, który opowie o losach polskich więźniów Auschwitz. Spotkanie odbędzie się 15 listopada o godz. 10:00 w Centrum Kultury w Żabnie.

Film „Świadkowie” to dokument z 2018 r. (36 min.). Ukazuje losy obywateli polskich więzionych w Auschwitz - Polaków, Żydów i Romów – w kontekście historii nazistowskich Niemiec, powstania i funkcjonowania obozu oraz niemieckiego aparatu terroru. Film został nominowany do nagrody "Zamość Perła Renesansu" 7. Zamojskiego Festiwalu Filmowego "Spotkania z historią". Na festiwalu otrzymał wyróżnienie, na Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów "KSF Niepokalana" zdobył I Nagrodę w kategorii: Martyrologia narodu oraz na Festiwalu Polonijnym “Losy Polaków” - II nagrodę.

Wydarzenie realizowane jest przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento przy wsparciu Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Przeciw złu Auschwitz – Kolbe, Pilecki, Kołodziej”.

Bogdan Wasztyl to dziennikarz, publicysta "Dziennika Polskiego" (1990-2006), redaktor naczelny miesięcznika "Dialog-Pheniben" (2006-2008), dyrektor i redaktor naczelny TVP Kraków, trzykrotny zdobywca Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, tzw. polskiego Pulitzera, laureat Nagrody Pro Publico Bono, laureat Nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego i wielu innych nagród dziennikarskich. Współautor kilku książek, redaktor i wydawca m.in. książek "Kto ratuje jedno życie", "Ochotnik do Auschwitz", "Chorzowianie w KL Auschwitz", "Za wiarę", „Pilecki. Śladami mojego taty”; współautor filmów dokumentalnych „Pod Giewontem”, ”Tajemnice lasów Piaśnicy”, „Niezłomni pod drutami Auschwitz”,  „Ucieczka z piekła”,  „Pilecki”, „Lustro”. Autor projektów: "Oświęcimska Dekada 1938 – 1948", "Póki żyjemy...", "Auschwitz. Blisko domu", "Auschwitz. Memento", „Projekt Pilecki”, „Podróże z Pileckim”, „Cena Wolności”.

 

Liczba odsłon: 151
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.