Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy to impreza teatralna o wspaniałych tradycjach sięgających 1962 roku. Program corocznych spotkań obejmuje wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie artystycznych prezentacji, amatorskich zespołów teatralnych zarówno dziecięcych, jak i młodzieżowych. Spektakle cieszą się żywym zainteresowaniem  publiczności, w szczególności dzieci.

Dla uczestników Spotkania są niepowtarzalną okazją do wymiany doświadczeń, pomysłów i poglądów oraz do udziału w warsztatach i seminariach prowadzonych przez najwybitniejszych znawców i twórców sztuki lalkarskiej w Polsce i nie tylko.    W tym roku wyjątkowo gospodarzem Spotkań został Chełmski Dom Kultury.

W gronie finalistów po dokładnej weryfikacji  znalazł się  zespół teatralny Galimatias , ze Szkoły Podstawowej w Żabnie. Zaprezentował on na deskach Chełmskiego Centrum Kultury spektakl pt.”Inne kaczątko”. Rada Konsultantów doceniła  sztukę za ujmującą  formę plastyczną, konsekwentnie wykorzystywaną w rozwijaniu ciekawego pomysłu dramaturgicznego i inscenizacyjnego oraz klarowną kompozycję przedstawionego świata. Losy małego kaczątka  wzruszyły także licznie zgromadzoną publiczność.

Cztery dni teatralnego święta nie mogłyby się odbyć bez wsparcia finansowego Starostwa  Powiatowego i Rady Żabna. Dzięki sponsorom Galimatias nie tylko pokazał swoje umiejętności , ale poprzez zabawę z lalkami mógł poszerzyć grono pasjonatów bajkowego świata.

    
Liczba odsłon: 225
Autor:
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.