Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbyła się uroczystość wręczenia tytułu honorowego „Zasłużony dla gminy Żabno” Anieli Szumlańskiej.

Na kameralnej uroczystości wręczenia aktu nadania, medalu pamiątkowego oraz gratulacji dokonali Przewodniczący Rady Miejskiej w Żabnie Andrzej Głód, burmistrz Żabna Marta Herduś, zastępca burmistrza Zbigniew Lustofin. Podczas uroczystości odczytano uchwałę Rady Miejskiej w Żabnie, na której podstawie tytuł został przyznany. Wygłoszono również laudację na cześć laureatki, która odebrała medal w gronie najbliższej rodziny.

Tytuł Honorowy „ Zasłużony dla Gminy Żabno” przyznawany jest przez Radę Miejską w Żabnie  jako wyraz szczególnego uznania i wyróżnienia za zasługi dla rozwoju Gminy Żabno i rozsławiania jej imienia (Uchwała Nr XXXIX/535/18 Rady Miejskiej w Żabnie z dnia 7 czerwca 2018 r.).

W uroczystości udział wzięli również przedstawiciele prezydium Rady Miejskiej w Żabnie Magdalena Kardaś- Olesińska (na której wniosek tytuł został przyjęty) oraz Sławomir Kurzydym, a także współpracownicy z SG ZOZ Jerzy Behounek i Michał Surynt.

 


Laudacja wygłoszona przez burmistrza Żabna Martę Herduś – nadanie Honorowego Tytułu „Zasłużony dla Gminy Żabno” Anieli Szumlańskiej

 

Szanowni Państwo,

przypadł mi w udziale zaszczyt wygłoszenia okolicznościowej laudacji z okazji nadania Honorowego Tytułu „Zasłużony dla Gminy Żabno” pani dr Anieli Szumlańskiej.

Pani Aniela Szumlańska – lekarz – pediatra.

Urodziła się w 1937 r. w Trześni w gminie Niwiska, w powiecie kolbuszowskim. Medycynę studiowała na Akademii Medycznej w Krakowie, gdzie w 1962 roku uzyskała dyplom lekarza medycyny. Następnie odbyła roczny staż w Szpitalu w Tarnowie. Od 1963 do 1976 roku pełniła funkcję kierownika Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Niedomicach, równocześnie pracując też na pół etatu w Niedomickich Zakładach Celulozy.

W kwietniu 1975 r. uzyskała specjalizację z pediatrii.

W 1975 roku, kiedy otwarto nowy ośrodek zdrowia w Łęgu Tarnowskim, Pani Aniela Szumlańska podjęła tam pracę, gdzie pracowała nieprzerwanie do roku 2017.

Pani doktor całe swoje życie zawodowe związała z Gminą Żabno. Profesjonalizm, poświęcenie, duża wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, zrozumienie jego potrzeb oraz służba mieszkańcom to cechy, które towarzyszą pani doktor. Jest człowiekiem gotowym nieść pomoc o każdej porze dnia, a nawet nocy, o wielkim sercu, pełnym dobroci; lekarzem, któremu kolejne już pokolenie oddaje pod opiekę medyczną życie i zdrowie swoje i swoich najbliższych.

 

Warto dodać, że Pani Doktor została odznaczona Orderem Błękitnej Niezapominajki przyznawanym przez Dziecięcą Kapitułę za gorące serce życzliwe dzieciom. To wyraz uznania dla osób, które ofiarnie, z dużym poświęceniem, zaangażowaniem i wielkim sercem działają dla dobra społeczeństwa, w szczególności na rzecz najmłodszych. Wyróżnieni, to osoby gorącego serca i wielkiego ducha, nad wyraz wrażliwe, troskliwe, bez reszty oddane innym, osoby, które dzięki swej postawie stanowią wzór do naśladowania. Order ten Pani Aniela Szumlańska otrzymała w maju 2013 roku.

Wybitny filozof i etyk prof. Zbigniew Szawarski pisał: „Wdzięczność jest fundamentalną wartością moralną obecną w każdej bez wyjątku społeczności ludzkiej” (Z. Szawarski, „Mądrość i sztuka leczenia”, Gdańsk 2005). Dzisiaj mieszkańcy miasta i gminy Żabno pragną taką wdzięczność wyrazić Pani dr Anieli Szumlańskiej.

Dziękujemy za dotychczasową pracę na rzecz mieszkańców naszej Gminy, jednocześnie pragniemy życzyć samych pogodnych dni, wypełnionych zdrowiem, radością, szczęściem. Niech dobre samopoczucie, uśmiech na twarzy i energia towarzyszą Pani każdego dnia.

  
Liczba odsłon: 773
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.