Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W niedzielę, 24 października, w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbył się wyjątkowy koncert, który zagrał zespół 40% bluesa.

Koncert odbył się w ramach zadania „40% bluesa – 100% muzyki”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny ślad” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Strategicznym celem tego programu jest utrwalanie i wprowadzanie do obiegu wartościowych i niekomercyjnych nagrań utworów muzycznych, dlatego koncert zespołu został zarejestrowany. Jego nagranie niebawem zostanie umieszczone w sieci. Będzie można go obejrzeć na kanale You Tube i Facebooku Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.

Zgromadzona w Centrum Kultury w niedzielny wieczór publiczność miała okazję wysłuchać kilkunastu piosenek zespołu pochodzących z płyty „40% bluesa i Przyjaciele. Ruszam w drogę”. Część z nich wykonali zaproszeni przez zespół młodzi artyści z gminy Żabno: Martyna Lechowska, Martyna Ogonowska, Julia Czekańska i Gabriel Białas. Na instrumentach klawiszowych zagrał Paweł Maurycy.

Pomysł ten został ciepło przyjęty przez widownię, która długimi i gromkimi oklaskani nagrodziła wszystkich występujących. A przypomnijmy, że w zespole 40% bluesa na co dzień występują: Krzysztof Wójcik (wokal, gitara), Jakub Skoczeń (gitara), Kamil Patulski (perkusja), Jarosław Tucki (gitara, wokal) i Mateusz Łapa (gitara basowa).

Patronat honorowy nad zadaniem „40% bluesa – 100% muzyki” objęła Burmistrz Żabna Marta Herduś, zaś patronatem medialnym objęli go: Nowa Gazeta Żabnieńska, Portal Koncertowy Tarnów i Okolice oraz Radio RDN Małopolska.

 

Liczba odsłon: 282
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.