Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Święto Latawca i Szarej Lilijki było okazją do wspólnej zabawy, integracji środowiska harcerskiego,  wymiany doświadczeń. W sobotę 16 października, na terenie Szkoły Podstawowej im. St. Wyspiańskiego w Żabnie,  harcerze i zuchy z Tarnowa, Bistuszowej, Woli Radłowskiej, Ilkowic i Żabna  wzięli udział w V Święcie Latawca
i Szarej Lilijki.
Nad tym przedsięwzięciem patronat honorowy objęli Starosta Tarnowski Pan Roman Łucarz, Burmistrz Miasta i gminy Żabno, Pani Marta Herduś oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Krakowie.

Święto rozpoczęło się na szkolnym „orliku” apelem, następnie nastąpiła prezentacja wykonanych własnoręcznie przez poszczególne drużyny i gromady latawców. Szybując po niebie nie umykały bystremu oku członków jury, którzy oceniali sposób wykonania. Kiedy skończyła się część pokazowa i  kolorowe kształty wylądowały na ziemi, uczestnicy Święta ruszyli realizować przeróżne warsztaty. Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego! Ćwiczenia prowadzone przez strażaków z OSP w Żabnie, warsztaty strzeleckie i musztra, gry zorganizowanej przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie a także warsztaty fotograficzne przygotowane przez Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

Po smacznym poczęstunku przygotowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Siedliszowic „U Tatara”, w słonecznej scenerii przyszedł czas na podsumowanie Święta. Podczas końcowego przemówienia wszystkim uczestnikom zostały wręczone nagrody za przygotowane latawce.

W przygotowaniu Święta, zorganizowanego przez Namiestnika Harcerskiego Hufca ZHP Tarnów, phm. Renatę Kawula, zaangażowali się harcerze 5 Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej wspólnie z rodzicami. O zabezpieczenie uczestników warsztatów strzeleckich w okulary zadbał Zakład Optyczny „Optyka Edward Kluza” z Tarnowa. 

Wsparcia, w postaci upominków i nagród, udzieliło Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Urząd Miasta i Gminy w Żabnie oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Krakowie.

 

 Wszystkim którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia Święta serdecznie dziękujemy.                                                                                                         

 

 

Liczba odsłon: 305
Autor: phm. Renata Kawula
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.