Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Dziś odbyła się wizyta Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity, który przyjechał na spotkanie z samorządowcami naszej gminy. W Urzędzie Miejskim w Żabnie odbyły się rozmowy na bieżące tematy, które poruszone zostały przez gospodarzy miejsca burmistrza Żabna Martę Herduś oraz zastępcę burmistrza Zbigniewa Lustofina. W spotkaniu udział wzięli również Przewodniczący Rady Miejskiej w Żabnie Andrzej Głód, Skarbnik Gminy Przemysław Saładyga, Kierownik ZOSSiP Jolanta Sak, a także kierownicy referatów Urzędu Mateusz Libera, Piotr Broda.

Tematów do rozmów, pomimo krótkiego czasu wizyty, znalazło się bardzo wiele. Zarówno oświata, drogownictwo, ze szczególnym naciskiem na planowana obwodnicę Żabna, jak i zagrożenia ze strony rzek Dunajec i Żabnica zostały Wojewodzie przedstawione. Poruszono również kwestie Polskiego Ładu oraz Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, z których gmina Żabno w przyszłości chce czerpać jak najwięcej. W dalszej części spotkania odbył się wyjazd studyjny po wykonanych i planowanych inwestycjach na terenie gminy. Odwiedzono Łęg Tarnowski, Ilkowice, Żabno, a wizytę zwieńczyły odwiedziny stadionu Termalica Bruk- Bet Nieciecza KS, wizytówki naszej gminy w całym kraju.

 

 
Liczba odsłon: 414
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.