Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Już po raz ósmy w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta RP włączyła się Gmina Żabno. Tegoroczną lekturą był dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”.

Wybitne dzieło literatury polskiej przy fontannie na żabnieńskim Rynku czytali samorządowcy, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Żabna, zespół folklorystyczny Otfinowianie oraz uczniowie i nauczyciele gminnych szkół, mieszkańcy miasta i gminy Żabno. Wszyscy lektorzy otrzymali pamiątkowy egzemplarz „Moralności pani Dulskiej” wraz z okolicznościową pieczęcią. Czytaniu towarzyszył występ orkiestry dętej OSP w Szczucinie. Muzycy zaprezentowali utwory z różnych gatunków muzycznych oraz zaprosili do wspólnego śpiewania.

Wydarzenie było także okazją do wręczenia nagród uczestnikom i laureatom konkursu „Zaczytane wakacje” organizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie.

Akcję Narodowe Czytanie w Żabnie patronatem honorowym objęli Burmistrz Żabna Marta Herduś i Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Organizatorami wydarzenia były instytucje kultury Gminy Żabno: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

 
Liczba odsłon: 146
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.