Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

W klimacie dwudziestolecia międzywojennego 5 września odbyła się uroczysta gala podsumowująca realizację projektu „Żabno na kartach historii…”; projektu dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm jutra”.

Wydarzenie rozpoczął koncert rewiowy „Awantura o Kasię” w wykonaniu artystów Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Zgromadzeni w sali widowiskowej oraz słuchacze radia RDN Małopolska i widzowie telewizji tarnowska.tv, gdzie koncert był transmitowany, mogli usłyszeć polskie pieśni międzywojenne, szlagiery z repertuaru Kabaretu Starszych Panów czy Henryka Warsa. 

W ramach projektu nastąpiło otwarcie wystawy „100 lat temu w Żabnie”, którą poprzedził wykład pana Pawła Domańskiego - kustosza Izby Pamięci „Ostatnie takie Galicyjskie”, z której pochodzi część eksponatów wykorzystanych do przygotowania wystawy. 

Wystawę można zwiedzać do 5 października. Podczas zwiedzania można skorzystać z audioprzewodnika, który umożliwi samodzielne, bez obecności kustosza, zwiedzanie wystawy.

Wystawa wraz z wykładem została udostępniona również w Internecie. Można ją obejrzeć na kanale YouTube GCK. Film został wzbogacony o napisy dla niedosłyszących.

Wydarzeniu realizowanemu w ramach projektu „Żabno na kartach historii” towarzyszyła również promocja książki Pawła Domańskiego „Żabnoviana cz. 3”. Każdy z uczestników otrzymał egzemplarz publikacji.

Patronat honorowy nad projektem „Żabno na kartach historii…” objęli: Burmistrz Żabna i Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie. Patronatem medialnym wydarzenia w ramach projektu wsparli Nowa Gazeta Żabnieńska i Radio RDN Małopolska.

  
Liczba odsłon: 195
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.