Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Jan Tadeusz Duda i Burmistrz Żabna Marta Herduś zapraszają na XXIII Dożynki Województwa Małopolskiego

Dożynki, podczas których tradycyjnie dziękować będziemy za tegoroczne plony, odbędą się 11 września na błoniach przy budynku Centrum Kulturalno - Oświatowo - Sportowym, przy ul. Witosa w Łęgu Tarnowskim. XXIII Dożynki Województwa Małopolskiego rozpocznie polowa Msza Św. o godz. 14:30. Mszę Św. celebrował będzie J.E.Bp Andrzej Jeż Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej.

Po Mszy Św. na scenie odbędą się uroczystości dożynkowe. Tradycyjny obrzęd dożynkowy zaprezentuje Zespół Folklorystyczny "Bobrowianie". Wystapią także: Zespół Folklorystyczny "Otfinowianie", Grupa Śpiewacza "Otfinowianki" i Kapela "Powiślanie". O godz. 17:30 zagra Kapela Górole, a na godz. 19:00 zaplanowany został koncert Eleni.

Na placu dożynkowym swoje stoiska zaprezentują też koła gospodyń wiejskich z gminy Żabno oraz lokalni producenci i przedsiębiorcy, a także instytucje i organizacje działające na terenie Województwa Małopolskiego.

Tradycyjnie dożynkom towarzyszył będzie konkurs na wieniec dożynkowy. Warto wspomnieć, że wybrany przez jury w Łęgu Tarnowskim wieniec reprezentował będzie Województwo Małopolskie na Dożynkach Prezydenckich w Warszawie.

Podczas dożynek zorganizowany będzie mobilny punkt szczepień przeciwko Covid19. Osoby pełnoletnie będą mogły przyjąć preparat jednodawkowy. 

Liczba odsłon: 1734
Autor: redakcja.zabno.pl
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.