Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W Łęgu Tarnowskim odbyła się gminna inauguracja roku szkolnego. Nie bez przyczyny w tej miejscowości, bo uczniowie Szkoły Podstawowej tego roku mogą korzystać z nowego boiska sportowego, które zostało poświęcone i oficjalnie oddane uczniom do dyspozycji.

Uroczystość zainaugurowała msza święta w kościele w Łęgu Tarnowskim Zamościu. Tuż po jej zakończeniu rodzice, uczniowie, grono pedagogiczne, a także zaproszeni goście udali się do budynku Centrum Kulturalno- Oświatowo- Sportowego. Tutaj miały miejsce dwa występy uczniów, specjalnie przygotowane na inaugurację. Nie obyło się bez pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły.

Dzisiejszy dzień był również pierwszym oficjalnym dniem pracy z uczniami nowej dyrektor łęgowskiej placówki- Danuty Skrabacz- Tempki.

Podczas inauguracji nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Starostwa Powiatowego w Tarnowie, Radnych Rady Miejskiej w Żabnie. Tuż po części oficjalnej w budynku KOS, udano się na nowe boisko, by uczestniczyć w jego poświęceniu.

 

Budowa boiska wielofunkcyjnego i budowa skoczni w dal odbyła się w ramach modernizacji kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej w Łęgu Tarnowskim. Koszt realizacji inwestycji to 352 391,11 zł, z czego dotacja Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno Sportowa wyniosła 152 320,00 zł, pozostałe środki zapewniła gmina.

Zakres prac, jakie podjęto na boisku, obejmował wykonanie boiska wielofunkcyjnego do piłki nożnej i piłki ręcznej, koszykówki oraz siatkówki, wykonanie piłkochwytów, skoczni do skoków w dal, ciągów komunikacyjnych, elementów małej architektury, oświetlenia i zagospodarowania terenu.

   
Liczba odsłon: 492
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.