Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Wystawa „100 lat temu w Żabnie”, koncert rewiowy „Awantura o Kasię” i promocja książki „Żabnoviana cz.3” Pawła Domańskiego towarzyszyć będą finałowi projektu Żabno na kartach historii”. Projekt ten Gminne Centrum Kultury w Żabnie realizuje ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Na tych, którzy w niedzielę – 5 września wezmą udział w uroczystym finale projektu „Żabno na kartach historii”, czekać będzie sporo atrakcji.

W Galerii „Rozmaitości” otwarta zostanie wystawa ze zbiorów Izby Pamięci „Ostatnie takie galicyjskie”, na której znajdą się oryginalne eksponaty, fotografie i dokumenty mieszkańców Żabna sprzed 100 lat. Otwarciu wystawy towarzyszył będzie wykład miłośnika historii Żabna - Pawła Domańskiego.

Z kolei na scenie w Sali Widowiskowej odbędzie się koncert rewiowy w wykonaniu artystów Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie pt. „Awantura o Kasię”. Usłyszymy polskie pieśni międzywojenne, szlagiery z repertuaru Kabaretu Starszych Panów czy Henryka Warsa. Koncert będzie transmitowany w radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, Internecie - na Facebooku i You Tubie GCK, a także w telewizji tarnowska.tv.

Dla wszystkich uczestników wydarzenia przewidziano bezpłatne egzemplarze publikacji Pawła Domańskiego „Żabnoviana cz. 3” w ramach promocji tej książki.

W związku z istniejącymi obostrzeniami sanitarnymi liczba osób, które mogą wziąć udział w wydarzeniu jest ograniczona. Bezpłatne wejściówki można odbierać od 23 sierpnia w Dziale Organizacji Imprez Gminnego Centrum Kultury w Żabnie od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 20:00.

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Patronat honorowy na d projektem objęli: Burmistrz Żabna i Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie. Patronatem medialnym wydarzenia w ramach projektu wsparli Nowa Gazeta Żabnieńska i Radio RDN Małopolska.

Warto dodać, że w ramach projektu „Żabno na kartach historii” w mieście stanie plenerowa wystawa fotograficzna ukazująca Żabno i jego mieszkańców w początkach XX w., zaś w holu dolnym GCK znajdzie się wystawa historyczna „Zagrabione dziedzictwo, utracona pamięć. Losy ziemian małopolskich” udostępniona przez krakowski oddział IPN-u.

Wystawie w Galerii towarzyszył będzie też quiz, uruchamiany specjalnym kodem QR. Wystawa wraz z wykładem Pawła Domańskiego zostanie udostępniona w Internecie. Będzie można ją obejrzeć na kanale You Tube GCK Żabno. Nowością w ofercie GCK będzie audioprzewodnik, który umożliwi samodzielne, bez obecności kustosza, zwiedzanie wystawy. Wystawa będzie czynna do 5 października.

Liczba odsłon: 203
Autor:
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.