Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Wisła to piękna i urokliwa miejscowość w Beskidzie Śląskim. Na jej terenie źródła ma najdłuższa polska rzeka o tej samej nazwie. I właśnie Wisła jako miasto i Wisła jako rzeka były myślą przewodnią zorganizowanego obozu harcerzy 5 Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej im. Janusza Korczaka z Żabna.

W jego trakcie zwiedziliśmy Galerię Adama Małysza, odbyliśmy warsztaty ze Strażą Pożarną z Cieszyna i wysłuchaliśmy prelekcji Policji na temat bezpieczeństwa na drogach a także wykonywaliśmy totemy zastępów. Pamiętaliśmy o 77 Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego śpiewając powstańcze  i (nie)zakazane piosenki. Byliśmy z wizytą w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu uczestnicząc w pokazach ptaków drapieżnych
i sów. Uczestniczyliśmy w zmaganiach olimpijskich, grach sportowych i quizach. Harcerze odbyli wędrówkę, której zwieńczeniem był niesamowity finał... widok na najwyższy most kolejowy w Polsce! Po powrocie odbyły się warsztaty sztuki regionalnej, a wieczorem ósmy dzień obozu zakończyli wspólnym śpiewaniem przy ognisku. Odwiedziliśmy również  Chlebową Chatę. To skansen, muzeum i agroturystyka w jednym. Poznawaliśmy życie jakie toczyło się na polskiej wsi 100 lat temu, robiliśmy masło, piekliśmy chleb tak jak to się robiło dawniej na polskiej wsi. "Od ziarenka do bochenka" - mieliliśmy na żarnach, wyrabialiśmy ciasto a później to wypiekali. W końcu można było też tego skosztować. W trakcie obozu wszyscy świetnie się bawili. Do zobaczenia za rok.  Dziękujemy Burmistrz Żabna, Pani Marcie Herduś za udzielenie wsparcia finansowego obozu harcerskiego.

Czuwaj!

 

    
Liczba odsłon: 260
Autor: RK
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.