Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Pod taką nazwą Gminne Centrum Kultury w Żabnie realizuje projekt ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie. W jego ramach w mieście stanie plenerowa wystawa fotograficzna ukazująca Żabno i jego mieszkańców w początkach XX w., zaś w holu dolnym GCK znajdzie się wystawa historyczna „Zagrabione dziedzictwo, utracona pamięć. Losy ziemian małopolskich” udostępniona przez krakowski oddział IPN-u.

W Galerii „Rozmaitości” z kolei będzie można zwiedzać wystawę ze zbiorów Izby Pamięci „Ostatnie takie galicyjskie”, na której znajdą się oryginalne eksponaty, fotografie i dokumenty mieszkańców Żabna sprzed 100 lat. Otwarciu wystawy pt. „100 lat temu w Żabnie”, które zaplanowano na 5 września, towarzyszył będzie wykład miłośnika historii Żabna - Pawła Domańskiego.

Wystawie towarzyszył będzie też quiz, uruchamiany specjalnym kodem QR. Warto dodać, że wystawa wraz z wykładem zostanie udostępniona w Internecie. Będzie można ją obejrzeć na kanale You Tube GCK Żabno.

Nowością w ofercie GCK będzie audioprzewodnik, który umożliwi samodzielne, bez obecności kustosza, zwiedzanie wystawy. Wystawa będzie czynna do 5 października.

Również 5 września w Centrum Kultury odbędzie się koncert rewiowy w wykonaniu artystów Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie pt. „Awantura o Kasię”. Usłyszymy polskie pieśni międzywojenne, szlagiery z repertuaru Kabaretu Starszych Panów czy Henryka Warsa. Koncert będzie transmitowany w Internecie na Facebooku GCK oraz w radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, a także przez telewizję tarnowska.tv.

Wydarzeniom realizowanym w ramach projektu „Żabno na kartach historii” towarzyszyć będzie także promocja książki Pawła Domańskiego „Żabnoviana cz. 3”. Dla uczestników wydarzenia przewidziano bezpłatne egzemplarze publikacji.

W związku z istniejącymi obostrzeniami sanitarnymi liczba osób, które mogą wziąć udział w wydarzeniu jest ograniczona. Bezpłatne wejściówki można odbierać od 23 sierpnia w Dziale Organizacji Imprez Gminnego Centrum Kultury w Żabnie od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 20:00.

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Patronat honorowy na d projektem objęli: Burmistrz Żabna i Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie. Patronatem medialnym wydarzenia w ramach projektu wsparli Nowa Gazeta Żabnieńska i Radio RDN Małopolska.

Liczba odsłon: 193
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.