Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


15 sierpnia w murach żabnieńskiej świątyni wybrzmiał niezwykły koncert organowy. Utwory najwybitniejszych kompozytorów: Bacha, Clarkea, Haydna , Nowowiejskiego i innych zagrał na organach Marek Stefański – wybitny organista i pedagog. Towarzyszyli mu Tomasz Ślusarczyk na trąbce piccolo i światowej sławy sopranistka Elżbieta Towarnicka.  

Dźwięki wydobyte z organów przez Marka Stefańskiego wprawiły słuchaczy w zachwyt.  Zgromadzona w świątyni publiczność długo, owacjami na stojąco, dziękowała artystom. Wyrazy uznania kierowano także pod adresem Lecha Skoczylasa – organmistrza, który kierował procesem montażu i przebudowy żabnieńskich organów.

Koncert kameralny w Żabnie zorganizowali Gminne Centrum Kultury i Parafia pw. Ducha Św. w Żabnie. Patronatem honorowym wydarzenie objęli Burmistrz Żabna Marta Herduś i Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Liczba odsłon: 306
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.