Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Odpowiadając na wnioski mieszkańców Niedomic dotyczące toru Wrak Race w Biskupicach Radłowskich oraz powiększającej się wyrwy brzegowej brzegu rzeki Dunajec od strony miejscowości Niedomice oraz Bobrowniki Wielkie, na zaproszenie Burmistrz Żabna w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie, na które odpowiedzieli zainteresowani przedstawiciele Wód Polskich, Radłowa, Radni Rady Miejskiej w Żabnie, sołtys Niedomic, mieszkańcy reprezentujący m. Niedomice. Na spotkaniu obecni byli m.in. Pani Małgorzata Sikora Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, Pani Agata Kamirska – Zastępca Dyrektora Zarządu Zlewni w Nowym Sączu, Pan Rafał Pater – Kierownik Nadzoru Wodnego w Tarnowie. Dyskutowano o konieczności rozwiązania problemów związanych z zagrożeniem wynikającym z powiększającej się wyrwy brzegowej oraz istnieniem toru Wrak Race i jego skutków związanych organizacją wyścigów wraków.

Na spotkaniu sołtys Niedomic Sylwia Kijowska oraz przedstawiciele Gminy Żabno zaprezentowali obszerny materiał obrazujący stan obecny, jak i rys historyczny zmieniającego się przebiegu rzeki Dunajec. Szeroko dyskutowano o potencjalnych zagrożeniach wystąpienia wód z terenu międzywala dla mieszkańców Niedomic, ale również pozostałych przylegających do rzeki Dunajec miejscowości naszej Gminy. Uzyskano deklarację o woli wspólnej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa poprzez wzmocnienie zabezpieczeń rzeki górskiej oraz ochrony cennych przyrodniczo terenów Natura 2000.

 
Liczba odsłon: 423
Autor: JSz
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.