Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Półkolonia w Otfinowie 28.06-02.07.21

„Wakacje – wesoło, aktywnie i bezpiecznie”

Koniec czerwca, koniec roku szkolnego był dla grupy 30 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Otfinowie hasłem do rozpoczęcia ciekawej, wesołej i pełnej atrakcji sportowo-rekreacyjnej przygody. Dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żabnie w ramach  gminnego i szkolnego  programu profilaktycznego, grupa dzieci pod opieką nauczycieli i Pani Dyrektor mogła spotkać się w szkole na zajęciach sportowo-rekreacyjnych, profilaktycznych oraz zajęciach plastycznych i warsztatach żywieniowych.

28-go czerwca dzieci zapoznawały się z zasadami zdrowego żywienia, poznawały piramidę zdrowia oraz przygotowywały samodzielnie zdrowe  przekąski i kanapki z warzywami. Równocześnie pod opieką wychowawców dzieci poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i po chodniku oraz  pokonywały rowerowy tor przeszkód, poznawały znaki drogowe.  Wykonywały również dowolną techniką plastyczną plakaty pod hasłem „ Bądź bezpieczny na drodze”.

Następny dzień upłynął pod znakiem gier planszowych oraz zajęć sportowych. Można było pokonać swoje słabości fizyczne na przygotowanych torach przeszkód oraz pochwalić się sprawnością fizyczną w rozgrywkach i zabawach z piłką. W tym dniu  odbyły się również zajęcia profilaktyczne  z cyklu „Równowaga ciała i zdrowia” – „Dbamy o zdrowe ciało”. Uczestnicy opracowali kodeks zdrowego stylu życia oraz wykonali plakaty na ten  temat.

30-go czerwca dzieci odpoczywały oraz bawiły się na basenie w Dąbrowie Tarnowskiej. Kojący i regenerują wpływ wody na ciało człowieka mogliśmy odczuć na własnej skórze. Po powrocie uczniowie brali udział w pogadance: „Mity i prawdy o alkoholu”.

1-go lipca  cała grupa wyruszyła autobusem do Zalasowej do „ Wioski indiańskiej”, gdzie uczestnicy podziwiali unikalną wystawę XIX-wiecznego rękodzieła indiańskiego, malowane tipi, przepiękne indiańskie stroje oraz samodzielnie wykonywali naszyjniki indiańskie i pieczątki. Ciekawe i zabawne opowieści o życiu Indian i ich zwyczajach zapamiętamy na długo. W drodze powrotnej  rozmawialiśmy na temat własnych zalet i odnajdywania w sobie talentów, dowiedzieliśmy się również gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach.

2-go lipca, w ostatnim dniu półkolonii, uczestnicy poznali zasady gry w kręgle oraz oglądali film animowany w Centrum Kultury w Radłowie. Po powrocie do szkoły dzieci zabrały się do malowania specjalnie zakupionych na ten cel podkoszulków. Powstały wspaniałe prace  wykonane odpowiednimi farbami i pisakami do tkanin. Koncepcje malarskie zaskoczyły nawet samych wykonawców. Dzień zakończył się rozdaniem nagród dla wszystkich dzieci za udział w rozgrywkach sportowych i konkursach.

To był wesoły, pełen niespodzianek i wrażeń tydzień. Dzieci mogły odpocząć, spędzić czas w gronie rówieśników na ciekawych zajęciach, swobodnej zabawie. W przypadków zajęć tematycznych niewątpliwą zaletą było zdobywanie nowych umiejętności i poszerzanie zainteresowań. Zajęcia sportowe pozwoliły dzieciom na rozładowanie energii, nauczyły pracy zespołowej oraz przyczyniły się do poprawy kondycji fizycznej.

Dziękujemy pani Dyrektor i wychowawczyniom za opiekę, ciekawe zajęcia oraz wspólnie spędzony czas , a paniom kucharkom za wspaniałe obiady i desery.

Jesteśmy wdzięczni Burmistrz Żabna, Pani Marcie Herduś za możliwość zorganizowania takiej półkolonii w naszej szkole.

Liczba odsłon: 267
Autor:
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.