Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

W Bobrownikach Wielkich odbyła się uroczystość zarówno wieńcząca rok szkolny, jak i przeprowadzoną niedawno inwestycję rozbudowy szkoły o przewiązkę łączącą budynek szkoły z sala gimnastyczną. W nowej przewiązce usytuowano dodatkowe klasy wraz z punktem medycznym oraz pokojem nauczycielskim. Całość inwestycji wraz z wyposażeniem to koszt 1 541 064,82 zł.

Dla społeczności szkolnej w Bobrownikach Wielkich to z pewnością zamknięcie pewnego etapu, który wprowadził nową jakość dla uczniów i grona pedagogicznego. Dobudowana część jest nowoczesna, dobrze wyposażona zarówno w ergonomiczne meble, jak i narzędzia multimedialne do prowadzenia lekcji.

Dziś miała miejsce uroczystość, na której można było podsumować całe przedsięwzięcie. Pomogli w tym uczniowie, którzy pokazali specjalnie przygotowane na tą okazję występy, były też tańce znanych z Bobrownik cheerleaderek. Burmistrz Żabna Marta Herduś podziękowała za wsparcie inwestycji i działań edukacyjnych na terenie gminy Żabno posłowi RP Wiesławowi Krajewskiemu, Wojewodzie Małopolskiemu Łukaszowi Kmicie wraz z Wicewojewodą Ryszardem Pagaczem, a także Małopolskiej Kurator Oświaty Barbarze Nowak i Wojciechowi Skruchowi, Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Małopolskiego. Ich pozytywna opinia i rekomendacja zadania pozwoliła na pozyskanie dotacji z rezerwy ogólnej Budżetu Państwa, dlatego też nie mogło się obyć bez podziękowań skierowanych również w stronę Premiera RP Mateusza Morawieckiego (dotacja z Budżetu Państwa wyniosła 660 315,00 zł).

Podziękowanie skierowane zostały również w stronę Andrzeja Drogosia, wykonawcy rozbudowy szkoły.

Całość spotkania zwieńczyło poświęcenie krzyży, które trafią do nowych klas. Odbyło się także zwiedzanie nowej części budynku wraz z prezentacją poszczególnych sal i ich możliwości edukacyjnych.

 

Rozbudowa i przebudowa budynku Szkoły Podstawowej i Sali Gimnastycznej wraz z przebudową infrastruktury technicznej w Bobrownikach Wielkich:

- koszt realizacji inwestycji: 1 384 230,00 zł, w tym dotacja z rezerwy ogólnej Budżetu Państwa: 660 315,00 zł

- koszt wyposażenia: 156 834,82 zł

 
Liczba odsłon: 961
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.