Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

W dniach 15-17 czerwca 2021 r. na teatralnej scenie MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, po niemal dwuletniej przerwie spotkali  się finaliści 36. edycji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK.

Komisja w składzie: JANUSZ MICHALIK , ANNA LENCZEWSKA ,JACEK MILCZANOWSKI  po obejrzeniu 15. widowisk teatralnych, postanowiła przyznać GRAND PRIX FESTIWALU  Grupie Teatralnej GALIMATIAS ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Żabnie, dziękując jednocześnie za wzruszające ożywienie zjawiskowych lalek i najcelniejsze wykorzystanie magii teatru w spektaklu pt. „Inne kaczątko”.

 Aktorzy w przejmujący sposób pokazali historię władczego koguta, który podporządkował  sobie wszystkich mieszkańców podwórka. Wmówił zwierzętom, że bez jego porannego piania nie wzejdzie słońce i będzie panować wieczna noc. Mieszkańcy podwórka poddają się jego rządom i wykonują wszystkie polecenia. Kiedy nieoczekiwanie na podwórku zjawia się małe Kaczątko, Kogut dostrzega w nim odmieńca i postanawia wypędzić. Nikt nie sprzeciwia się jego decyzji, tylko Kaczka, obawiając się o los malca, codziennie wymyka się z podwórka, żeby się nim opiekować. Kiedy zostaje ukarana więzieniem za nieposłuszeństwo, na ratunek spieszy jej Kaczątko. Kogut zajęty kłótnią z malcem zapomina zapiać i wówczas okazuje się, że i bez jego pomocy słońce budzi się do życia. Zwierzęta chcą go ukarać, ale Kaczątko szlachetnie staje w jego obronie. Kaczka jest z niego dumna i uświadamia mu, jak cudowny dar przyniosło ze sobą.

Artyści Teatru Galimatias  wydobyli ze szmacianych lalek emocje, którymi oczarowali jury i widownię. W roli głównej zobaczyliśmy Amelię Liro i Huberta Makowskiego. Wspaniale kreacje aktorskie stworzyli: Wiktoria Karwala, Emilia Król, Aneta Szlosek, Klaudia Szlosek, Kamila Mrówka, Paulina Rawa. Pierwszy raz na scenie zaprezentowali swój aktorski talent Oliwia Kozioł i Kacper Lechowicz. Opiekę nad zespołem sprawuje Elżbieta Kijowska.

 Mimo utrudnień pandemicznych  zespół potrafił się zmobilizować i przygotować swoją prezentację  .Spektakl zachwycił urodą i dojrzałością artystyczną.

Gratulujemy Galimatiasowi oraz  organizatorom BAJDURKA -dyrekcji pracownikom MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu-tego, że w niełatwych czasach zrealizowali wzorcowo trzydniowe święto dziecięcego i młodzieżowego teatru, w atrakcyjnej formule dla całej Rodziny Bajdurkowej.

 

Liczba odsłon: 228
Autor: Elżbieta Kijowska
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.