Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


We wtorkowym wywiadzie dla Radia RDN Małopolska Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk poruszył kwestię obwodnicy Żabna. Dobrze, że problem wzrastającego natężenia ruchu w mieście oraz konieczność jego wyprowadzenia z centrum Żabna znany jest już szerzej, bo w Ministerstwie. Mając na uwadze otwarcie mostu w Borusowej, kończącą się przebudowę drogi na Kozłów, a także zbliżający się remont mostu w Szczucinie w najbliższym czasie spowodować to może dalszy wzrost ruchu samochodowego w gminie.

Działania samorządu w sprawie realizacji koncepcji obwodnicy dla Żabna trwają już od 2018 roku. Wtedy też podpisana została umowa na wykonanie opracowania wielowariantowej koncepcji przeprowadzenia nowej drogi omijającej centrum miasta. Gmina na ten cel przeznaczyła z własnego budżetu 680 tys. złotych.

Pozyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia oraz programu funkcjonalno- użytkowego na budowę obwodnicy, po zabezpieczeniu środków przez Województwo Małopolskie, które jest zarządcą drogi, umożliwi Zarządowi Dróg Wojewódzkich wszczęcie procedury przetargowej w formule „zaprojektuj – wybuduj”. Gmina Żabno natomiast partycypować może w połowie kosztów przy wykupie gruntów koniecznych do przeprowadzenia inwestycji.

Kwestia obwodnicy Żabna została poruszona w ósmej minucie wywiadu z ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. https://www.rdn.pl/news/minister-adamczyk-zdecydowanie-odpowiada-prezydentowi-ciepieli-ws-wschodniej-obwodnicy-tarnowa-wideo?fbclid=IwAR2arHifCv7hZHHZj3-VLn2TxbTtVjGeIhzSr14LR0iNpgfmVVyQ_1ECDOk

Liczba odsłon: 327
Autor:
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
RFIL
Maluch +
1 procent
Spis powszechny
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.