Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Harcerze z 5 Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej im. Janusza Korczaka i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Żabnie wzięli udział w drugiej edycji konkursu  pt. „Tak jak ptaki na wolności – harcerze w obliczu II wojny światowej”, organizowanym przez  Chorągiew Krakowską  ZHP z Instytutem Pamięci Narodowej w Krakowie. Patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: Kurator Oświaty Pani Barbara Nowak, Naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad a także Pan Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Jego celem jest zainteresowanie młodych ludzi, w szczególności harcerzy, najnowszą historią Polski, działalnością harcerstwa podczas II wojny światowej, wojennymi życiorysami harcerzy i instruktorów, a także miejscami pamięci. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu był „mały sabotaż”.
W konkursie wzięli udział uczniowie i harcerze z terenu województwa małopolskiego, podkarpackiego, wielkopolskiego oraz mazowieckiego a także harcerze poza granicami kraju, Obwodu ZHP Chicago. Nadesłane prace konkursowe oceniła Komisja powołana przez organizatorów. Zgłoszone do konkursu prace wyróżniają się znajomością zagadnienia „małego sabotażu”, konspiracyjnej działalności Szarych Szeregów oraz warsztatem historycznym i kunsztem artystycznym. Miło nam poinformować, że laureatami zostali:            

pierwszego miejsce:  Julia Nalichowska, Kamila Owca (prace plastyczne)

trzeciego  miejsce: Ksawery Kłosowski, Piotr Serwin (praca multimedialna)

Laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Dyplomy oraz nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Instytut Pamięci Narodowej
w Krakowie, Chorągiew Krakowską ZHP zostały wręczone w ubiegłym tygodniu laureatom i uczestnikom przez Panią Dyrektor Annę Skalak i przedstawiciela Organizatorów, Panią phm. Renatę Kawula. Podziękowania kierujemy do rodziców, instruktorów harcerskich i nauczycieli za ich osobisty wkład w tych trudnych czasach.

https://krakow.ipn.gov.pl/pl4/edukacja/konkursy-historyczne/142811,Wyniki-II-edycji-konkursu-edukacyjnego-Tak-jak-ptaki-na-wolnosci-harcerze-w-obli.html

   
Liczba odsłon: 215
Autor: RK
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
RFIL
Maluch +
1 procent
Spis powszechny
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.