Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Co roku wiosną gościł w Żabnie Zając Poziomka, który był patronem Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych „O wielką nagrodę Zająca Poziomki” . W tym roku Przegląd nie odbędzie się w tradycyjnej formule, ale nie oznacza to wcale, że Zając nie pamięta o Żabnie. Pod hasłem „Zając Poziomka pozdrawia z Żabna” Centrum kultury przygotowało dla swoich użytkowników i fanów Zając Poziomki kilka atrakcji.

W gablotach przed Gminnym Centrum Kultury na kilku planszach obejrzeć już można retrospektywną wystawę, ukazującą jak w przeciągu ponad 30 lat zmieniał się Zając Poziomka i jego festiwal. Jak zmieniały się dekoracje, rodzaje lalek, uczestnicy i sam Zając. Jedno, co się nie zmieniło i co widać na zamieszczonych na wystawie fotografiach to wspaniała dziecięca publiczność, która każdego roku licznie gromadzi się by oglądać najlepsze w przedstawienia lalkowe w jedynym takim przeglądzie w całej Małopolsce.

Wkrótce rozstrzygnięty zostanie konkurs na lalkę teatralną przygotowany we współpracy z Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną w Żabnie i Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Wystawa lalek będzie miała w tym roku dwie formuły. Pojawi się w sieci, na naszej stronie internetowej, Facebooku i  na YouTubie, 21 maja. Z kolei w czerwcu, po zakończonym remoncie w GCK, zaprosimy Was do zwiedzenia pokonkursowej wystawy lalek w Galerii „Rozmaitości” Centrum Kultury.

Liczba odsłon: 204
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
RFIL
Maluch +
1 procent
Spis powszechny
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.