Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Wspieraj Seniora

W związku z utrzymującym się stanem epidemii na terenie kraju, kierując się troską o zdrowie osób starszych, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej podjęło decyzję o przedłużeniu realizacji programu „Wspieraj Seniora” do końca 2021 roku.

Program „Wspieraj Seniora” na rok 2021 jest odpowiedzią na potrzeby osób w wieku 70 lat i więcej w zakresie ochrony przed zakażeniem Covid-19, którzy w związku z utrzymującym się stanem epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej zdecydują się na pozostanie w domu. 

Usługa wsparcia polega w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, oraz środki higieny osobistej. Senior może również zgłosić potrzebę udzielenia wsparcia w zakresie np. załatwienia drobnych spraw urzędowych (jeżeli ich zakres nie wymaga wydania upoważnień od seniora lub udostępnienia danych wrażliwych) jak również w obszarze szczepień tj. pomocy przy rejestracji itp..

W celu zmaksymalizowania bezpieczeństwa realizacji usługi wsparcia dla seniorów
i zabezpieczenia się przez osoby korzystające z programu przed osobami podszywającymi się pod realizatorów tego zadania należy przestrzegać poniższych zasad.

 

KROK 1. 

Senior, który zdecyduje się pozostać w domu w związku z utrzymującym się stanem epidemii dzwoni na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - pod numer 22 505 11 11 bądź kontaktuje się bezpośrednio z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żabnie pod numerem 14 645 64 33 lub 14 645 65 60.

KROK 2.

W sytuacji zgłoszenia za pośrednictwem infolinii osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do właściwego,  ze względu na miejsce zamieszkania seniora, ośrodka pomocy społecznej w danej gminie.

KROK 3.

  • Po otrzymaniu zgłoszenia pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabnie skontaktuje się telefonicznie.

WAŻNE !!! W celu weryfikacji pracownik Ośrodka przedstawia się podając imię i nazwisko oraz zajmowane stanowisko oraz podaje datę i godzinę kiedy dzwoniłeś na infolinię.

  • Następnie Pracownik Ośrodka weryfikuje zgłoszenie i ustala w jaki sposób można pomóc.
  • Pracownik Ośrodka poda imię i nazwisko osoby, która do Ciebie przyjdzie oraz datę – dla pewności zapisz imię i nazwisko osoby, która ma przyjść.

PAMIĘTAJ !!! Pracownicy Ośrodka posiadają legitymacje służbowe ze zdjęciem potwierdzające ich miejsce zatrudnienia oraz zajmowane stanowisko. 

Wolontariusze Ośrodka będą posiadać identyfikatory ze zdjęciami.

  • W celu potwierdzenia ustaleń telefonicznych można zadzwonić do Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabnie na numer telefonu 14 645 64 33, 14 645 65 60.

KROK 4.

  • Koszty zakupów pokrywa senior.
  • Pamiętaj odbierając zakupy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa: noś maseczkę, zachowuj dystans, w miarę możliwości używaj rękawiczek jednorazowych.

 

Liczba odsłon: 102
Autor: OPS Żabno
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
RFIL
1 procent
Spis powszechny
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.