Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, uchwalony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 listopada 2007 roku, w hołdzie oraz dla uczczenia pamięci o wszystkich wymordowanych przez NKWD Polakach, na mocy decyzji władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 roku.

13 kwietnia to data, z którą związane jest informacja o odkryciu przez Niemców masowych grobów oficerów Wojska Polskiego w 1943 roku. Dlatego też, Dzień Pamięci obchodzony jest w tym czasie.

 

Wśród żołnierzy związanych z terenem naszej gminy, których pamięć wspominamy przy okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej są:

- Kazimierz Pacanowski, Podporucznik Mieczysław Seweryn, Kapitan Mieczysław Kurkowski, Major Teofil NeyKpt. Piechoty Ludwik NagórzańskiPor. piechoty Jan Stanisław Herduś.

Liczba odsłon: 171
Autor:
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
RFIL
1 procent
Spis powszechny
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.