Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

O siedemdziesięcioprocentowe wsparcie przy modernizacji poprawiającej efektywność energetyczną w szkołach w Bobrownikach Wielkich, Sieradzy, Gorzycach i Odporyszowie walczy samorząd Żabna. Gmina znalazła się na liście rankingowej projektów zakwalifikowanych do dofinansowania (wniosek gminy uzyskał 74 punkty) ze środków z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Program „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu” z MF EOG 2014-2021 to program, do którego aplikowano o wsparcie projektu gminy Żabno pod nazwą: „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych”. Program zakłada prace termomodernizacyjne w czterech szkołach, obejmując łącznie pięć budynków (w Bobrownikach Wielkich dodatkowo zostanie ocieplona hala sportowa). Przedsięwzięcie obejmuje wymianę okien, drzwi, modernizację systemów ogrzewania, ocieplenie stropodachów, ścian budynków, czy też nieogrzewanych poddaszy. Wszystko po to, aby uzyskać zamierzony w projekcie cel, czyli zmniejszenie zużycia energii, zmniejszenie emisji CO2, czy też kosztów eksploatacyjnych budynków. Na każdym budynku znajdzie się instalacja fotowoltaiczna.

Projekt zakłada koszty wykonania całego zadania na poziomie 3 332 773,00 zł. Kwota dofinansowania, o która starała się gmina Żabno to: 2 177 936,62 zł i stanowi 70% kosztów zadania.

Dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, którego beneficjentem środków gmina stała się w ubiegłym tygodniu, zapewniona została część wkładu własnego do realizacji niniejszego zadania.

Na ostateczną decyzję będzie trzeba jeszcze poczekać, bo projekt listy rankingowej, na którym znalazła się gmina Żabno przekazywany jest do Ministerstwa Klimatu i Środowiska pod obrady Komitetu ds. Wyboru Projektów. Decyzję w sprawie przyznania dofinansowania na rzecz projektu podejmie Operator Programu (MKiŚ) po zasięgnięciu opinii Komitetu ds. Wyboru Projektów. Czekamy zatem na pozytywne informacje, które pozwolą na podjęcie prac termomodernizacyjnych w naszych szkołach.

Liczba odsłon: 169
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
RFIL
1 procent
Spis powszechny
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.