Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żabnie każdego dnia realizują czynności dotyczące kontroli osób poddanych kwarantannie z terenów gminy Radłów, Żabno oraz Wietrzychowice. Na dzień 31.03.2021 roku było to 396 osób i jest to jedna z najwyższych wartości w ostatnim okresie czasu.
Z uwagi na zaistniałą sytuacją pandemiczną na bieżąco dokonywane są kontrole miejsc, gdzie mogą gromadzić się osoby niestosujące się do obowiązku zakrywania ust oraz nosa a także przeprowadzane są kontrole publicznych środków transportu oraz obiektów handlowo-usługowych. Wykonane kontrole doprowadziły do ujawnienia nieprawidłowości oraz uchybień, gdzie wobec sprawców wykroczeń nałożono mandaty karne.

Z racji wprowadzonych obostrzeń funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żabnie w okresie pierwszego kwartału przeprowadzili łącznie 735 interwencji dotyczących obostrzeń związanych
z sytuacją epidemiczną, gdzie mandatem karnym z art. 116 par 1a Kodeksu Wykroczeń ukarano 78 osób, które to nie przestrzegały zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych
w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żabnie ponadto codziennie przeprowadzają również interwencje związane ze zgłoszeniami takimi jak: awantury domowe, zdarzenia drogowe, kradzieże, uszkodzenia mienia oraz szereg innych mających wpływ na bezpieczeństwo. W analogicznym okresie czasu do roku poprzedniego, ilość interwencji jest na podobnym poziomie.

Należy zaznaczyć, że w pierwszym kwartale 2021 roku dużą skutecznością wykazali się funkcjonariusze Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Żabnie którzy zatrzymali sprawców do m. innymi: 12 włamań, 3 kradzieży, rozboju a także do uszkodzeń mienia, bójek oraz pobić.

Aktywnością również wykazali się funkcjonariusze Ogniwa ds. Prewencji, którzy w analogicznym okresie zatrzymali 29 sprawców przestępstw na gorącym uczynku, 15 osób poszukiwanych oraz 14 nietrzeźwych kierujących.
Wskutek zmian kadrowych na terenie gminy Żabno pracuje dwóch nowych dzielnicowych tj:
- sierż. szt. Krystian Dadej, który obsługuje miejscowości: Bobrowniki Wielkie, Niedomice, Ilkowice, Łęg Tarnowski,
- st. sierż. Krystian Węgrzyn, który obsługuje miejscowości: Nieciecza, Czyżów, Otfinów, Pierszyce, Janikowice, Siedliszowice, Kłyż, Gorzyce, Goruszów, Podlesie Dębowe, Odporyszów, Sieradza, Chorążec, Fiuk.

Z uwagi na ogłoszony stan epidemiczny Komendant Komisariatu Policji w Żabnie przypomina, że sprawy są zgłaszane i załatwiane wyłącznie:
telefonicznie pod nr telefonu 47 831 2420 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00)
pocztą elektroniczną pod adres: kp-zabno@tarnow.policja.gov.pl
pisemnie na adres jednostki, ul. Sieradzka 19, 33-240 Żabno
osobiście – tylko w nagłych i wyjątkowych sytuacjach
Ponadto w przypadku nieobecności funkcjonariuszy zgłoszenia można dokonać dzwoniąc pod numer alarmowy 112

Korzystając z okazji w tym przedświątecznym okresie w imieniu własnym oraz wszystkich funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Żabnie, składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim mieszkańcom gminy Żabno aby świąteczny czas był przepełniony odpoczynkiem i wyjątkowymi spotkaniami w gronie najbliższych.
Życzę Państwu ponadto byście dążyli do tworzenia przyjacielskich więzi, które to wspólnie
z podjętymi przez nas działaniami przyczynią się do wzrostu bezpieczeństwa.
Z wyrazami szacunku!
Komendant Komisariatu Policji w Żabnie podkom. Dominik Rzepecki

 

Liczba odsłon: 164
Autor: Komisariat Policji w Żabnie
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
RFIL
1 procent
Spis powszechny
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.