Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

W Urzędzie Miejskim w Żabnie odbyło się kolejne spotkanie robocze dotyczące prac nad Strategią Rozwoju dla Gminy Żabno na lata 2021-2030. Zapoznano się z raportem z wyniku badania ankietowego przeprowadzonego wśród mieszkańców naszej gminy.

W procesie opracowania Strategii nie mogło zabraknąć opinii mieszkańców gminy. W związku z tym przeprowadzono badanie ankietowe, w którym udział wzięło 519 osób.

Wśród najbardziej zaangażowanych w odpowiedzi znalazły się osoby w przedziale wiekowym 25-34 lata oraz 35-44. Zdecydowana większość mieszkańców gminy Żabno biorących udział w badaniu uważała, że ich miejsce zamieszkania jest dobre do życia. Wśród ankietowanych 63% respondentów wskazywało na odpowiedzi „zdecydowanie tak” (12%) i „raczej tak” (51%). Odsetek zdecydowanie niezadowolonych wynosił 9%.

Uczestnicy badania zostali zapytani o aspekty wpływające korzystnie na jakość życia w gminie. Na podium znalazły się: dostępność miejsc usługowych i handlu, czystość na terenie miasta, dostępność szkół, przedszkoli i żłobków. Wśród zalet i atutów gminy Żabno najwyżej ocenione zostały: atrakcyjna lokalizacja, skomunikowanie z regionem oraz cisza i spokój. Natomiast rozwój infrastruktury technicznej, stworzenie miejsc aktywnego spędzania wolnego czasu i poprawa infrastruktury drogowej zostały wymienione jako główne odpowiedzi na pytanie, co zrobić alby w gminie żyło się lepiej.

Podczas spotkania ustalono, że konsultacje będą nadal prowadzone, tak aby Strategia uwzględniła jak najwięcej punktów widzenia i obszarów, w których należy „coś” zrobić. Kolejne prace będą prowadzone w grupach z Radnymi, lokalnymi liderami, mieszkańcami gminy. Terminy oraz wielkości grup uzależnione będą od możliwości organizowania spotkań, które w obecnym stanie epidemiologicznym zostały zawieszone.

Strategia Rozwoju Gminy Żabno będzie kluczowym dokumentem na najbliższą dekadę, który stanowić będzie o kierunku rozwoju naszego regionu.

 
Liczba odsłon: 445
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
RFIL
1 procent
Spis powszechny
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.