Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W ramach zadania pn.: „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 973 na odcinku od odc. 100 km 3+525,00 do odc. 100 km 3+836,00 polegająca na budowie prawostronnego chodnika w m. Żabno, gmina Żabno na długości 311 m” w porozumieniu z Województwem Małopolskim finalizowane są roboty budowlane polegające na budowie odcinka chodnika zlokalizowanego przy istniejącym krawężniku betonowym, który wbudowany został w ramach odrębnej inwestycji (polegającej na rozbudowie drogi wojewódzkiej 973 - realizacja 2017 – 2019).

Realizacja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych poruszających się poboczami wzdłuż drogi wojewódzkiej 973. Dodatkowo zamierzenie budowlane obejmuje przebudowę zjazdów, profilowanie skarpy nasypu, montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu, wykonanie robót wykończeniowych i porządkowych.

Informujemy również o pozyskaniu kolejnych środków współfinansujących budowę chodników przy drodze wojewódzkiej. Wydział Inicjatyw Samorządowych (ZDW w Krakowie) poinformował, że Zarząd Województwa Małopolskiego dokonał wyboru  zadań do realizacji w trybie Inicjatyw Samorządowych na rok 2021.

W chwili obecnej przygotowywana jest uchwała ZWM  w sprawie przekazania jednostkom samorządu terytorialnego, zarządzania odcinkami dróg wojewódzkich na czas realizacji powyższych zadań. W ramach zadań wybranych do realizacji znajduje się zadanie wnioskowane przez Gminę Żabno pn. „Budowa lewostronnego chodnika przy DW 973 odc. 120 km 0+791 - odc. 120 km 1+380 w m. Ilkowice”.

 

 

 

Liczba odsłon: 297
Autor: PB
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
RFIL
1 procent
Spis powszechny
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.