Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W terminie od dnia 30 listopada 2020 r. do dnia 28 stycznia 2021 r. prowadzony jest nabór wniosków  o przyznanie pomocy dla inwestycji zabezpieczających gospodarstwa przed skutkami suszy ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”.

O dofinansowanie może wystąpić każdy rolnik posiadający gospodarstwo rolne o powierzchni min. 1 ha i nie większe niż 300 ha, który w okresie 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku o wsparcie wykazał przychód z tej działalności w wysokości min. 5 000 zł. Niezbędne jest posiadanie numeru identyfikacyjnego w systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji o przyznanie płatności.

Dofinansowanie można otrzymać na:

- wykonanie nowego nawodnienia,

- ulepszenie istniejącej instalacji nawadniającej,

- ulepszenie istniejącej instalacji i powiększenie obszaru nawadniającego .

 

Pomoc przyznawana jest w formie refundacji  części kosztów np. na wykonanie ujęć wody, zakupu nowych maszyn i urządzeń wykorzystywanych do nawadniania w gospodarstwie, budowy lub zakupu elementów infrastruktury technicznej niezbędnej  do nawadniania w gospodarstwie, zakupu sprzętu komputerowego i oprogramowania na potrzeby nawadniania w gospodarstwie, opłaty za patenty, licencje.

Wysokość pomocy wynosi maksymalnie 100 tys. zł.,  na jednego beneficjenta i jedno gospodarstwo, przy czym refundacji podlega 50% kosztów poniesionych na realizację inwestycji (w przypadku młodego rolnika 60%). Poziom kosztów inwestycji musi wynieść minimum 15 tys. zł.

Wnioski o dofinansowanie można złożyć  w oddziałach regionalnych lub biurach powiatowych ARiMR lub przesyłką rejestrowaną w placówce Poczty Polskiej.

 

Więcej informacji:

https://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-41-modernizacja-gospodarstw-rolnych-obszar-nawadniania-w-gospodarstwie.html

Dokumenty aplikacyjne:

https://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wszystkie-wnioski/prow-2014-2020/poddzialanie-413-modernizacja-gospodarstw-rolnych-obszar-nawadniania-w-gospodarstwie.html

Liczba odsłon: 128
Autor:
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.