Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Szanowni mieszkańcy Gminy Żabno

Zgodnie z  uchwałą Rady Miejskiej w Żabnie Nr XXII/312/ 20 z dnia 10 grudnia 2020 roku w sprawie metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki opłat  od 01.01.2021 roku na terenie Gminy Żabno zostają wprowadzone następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi , pochodzącymi od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy:

 

Liczba osób zamieszkujących nieruchomość

Podstawowa stawka miesięczna

Stawka miesięczna dla mieszkańców, którzy oświadczyli, że posiadają przydomowy kompostownik, w którym kompostują wszystkie bioodpady

Od 1 osoby

29,50 zł

26,50 zł

Od 8 i każdej kolejnej osoby

25,50 zł

22,50 zł

 

Za nie wypełnienie obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny z nieruchomości zamieszkałych  obowiązuje stawka w wysokości 100 zł miesięcznie od jednego mieszańca zamieszkującego daną nieruchomość.

Stawkę opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi w sposób selektywny na której znajduje się domek letniskowy lub nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe  ustala się w wysokości opłaty ryczałtowej - 180 zł rocznie.

Za nie wypełnienie obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny, w w/w nieruchomościach obowiązuje podwyższona stawka w wysokości ryczałtowej 550 zł.

 

System kodowania odpadów komunalnych

 

W 2021 roku wprowadzony zostanie na terenie Gminy Żabno system unikalnych kodów kreskowych oraz QR identyfikujących konkretny adres nieruchomości oraz rodzaj odpadów.

Kody kreskowe  oraz QR mają za zadanie uszczelnić system segregacji odpadów i wyeliminować ich niewłaściwe segregowanie. Każdy mieszkaniec zobowiązany będzie nakleić na pojemnik na odpady zmieszane etykietę z kodem kreskowym, na worki na odpady selektywne, jednorazowe etykiety z kodem QR, które zostaną rozesłane mieszkańcom.

Otrzymane kody kreskowe i QR należy nakleić w sposób widoczny:

 

 

*Na pojemnikach na odpady zmieszane, kod KRESKOWY wielokrotnego sczytania należy nakleić na wewnętrznej części klapy.

Kod będzie skanowany przy każdym odbiorze odpadów zmieszanych

 

 

 

 

*Na workach selektywnej zbiórki odpadów (plastik i metal, szkoło, papier, bio, popiół) mniejszy kod QR należy nakleić na każdy worek przygotowany do oddania (nie dotyczy odpadów zmieszanych)

 

 

 

Worki oraz pojemniki bez kodów kreskowych nie będą odbierane z posesji.

W przypadku wyczerpania otrzymanego pakietu kodów, istnieje możliwość bezpłatnego zamówienia, z odpowiednim wyprzedzeniem czasu, nowego pakietu w Urzędzie Miejskim w Żabnie.

 

 

Pokój nr: 7

Telefonicznie: 14 645 60 12 wew. 45 lub kom. 606-652-610

E-mail: ugzabno@zabno.pl

 

Liczba odsłon: 896
Autor: AM
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.