Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


12 500 000 zł – tyle wyniesie nowa inwestycja Grupy Steinhof, która wybuduje nowoczesną halę produkcyjną i zmodernizuje swój tarnowski zakład. Firma skorzysta z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Grupa Steinhof od lat jest jednym z największych producentów haków holowniczych i klocków hamulcowych do pojazdów samochodowych osobowych i dostawczych w Polsce. W ostatnich latach firma znalazła się również w gronie największych producentów haków holowniczych w Europie. Posiada swój własny ośrodek badawczo-rozwojowy, który zajmuje się opracowywaniem, badaniem i wdrażaniem nowych rozwiązań technologicznych.

Planowana inwestycja pozwoli na zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa. W tym celu, przedsiębiorca zamierza zakupić nieruchomość od Tarnowskiego Klastera Przemysłowego S.A. w miejscowości Niedomice w Gminie Żabno, wybudować nową halę produkcyjną oraz dokonać modernizacji istniejących zakładów w Tarnowie.

Grupa Steinhof zadeklarowała poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 12 500 000,00 zł.

We wrześniu tego roku Krakowski Park Technologiczny uruchomił swój pierwszy, zamiejscowy punkt informacyjny w Tarnowie. To właśnie tam przedsiębiorcy z regionu tarnowskiego mogą uzyskać informację o ulgach podatkowych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji oraz o innych projektach realizowanych przez KPT. To duże ułatwienie, zwłaszcza w obecnym czasie. Tym bardziej cieszymy się, że wsparcie w realizacji nowej inwestycji trafia właśnie do Gminy Żabno – mówi Krystyna Sadowska, dyrektor Działu Obsługi Inwestora w KPT.


Decyzja o wsparciu dla Grupy Steinhof jest 25. decyzją wydaną w tym regionie od początku istnienia PSI.


Krakowski Park Technologiczny wydał w tym roku 23 decyzje o wsparciu. Suma zadeklarowanych nakładów inwestycyjnych wyniosła 809 810 943,06 zł. Przedsiębiorcy zadeklarowali utworzenie 498 nowych miejsc pracy.

Liczba odsłon: 433
Autor: Krakowski Park Technologiczny
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.