Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Specjalnie dla żabnieńskiej publiczności z autorskim spektaklem „Mowa ciała” wystąpił najbardziej znany w Polsce mim – Ireneusz Krosny. „Mowa ciała” to najnowsza i zdecydowanie bardzo oryginalna premiera w dorobku artysty. Po raz pierwszy program składał się nie tylko ze scenek pantomimicznych, ale i słowa. Oglądający mieli okazję poznać różne tajniki pracy mima – jak to się dzieje, że ktoś chodzi w miejscu czy dlaczego widzimy przedmioty, których tak naprawdę nie ma. Poza tym mogliśmy się sporo dowiedzieć o tym, co mówią nasze własne ciała w codziennym życiu, a nawet jak pozytywnie wpłynąć przez ciało na własne samopoczucie.

Ze względu na trwającą epidemię i istniejące obostrzenia w wydarzeniu nie mogła wziąć udziału publiczność. Cały występ można było obejrzeć wyłącznie w Internecie - na Facebooku Centrum Kultury oraz Biblioteki. Spektakl był bowiem transmitowany na żywo prosto z sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie. Tych, którzy nie widzieli spektaklu, a chcieliby go obejrzeć informujemy, że nagranie będzie dostępne do 13 grudnia na Facebooku Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.

Spektakl „Mowa ciała” Ireneusza Krosnego był ostatnim wydarzeniem artystycznym zrealizowanym w ramach projektu „Książka i Muza” finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego. Realizatorem projektu jest Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad nim sprawują Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Burmistrz Żabna Marta Herduś i Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka. Projekt realizowany jest na terenie 2. gmin subregionu tarnowskiego, a partnerami w jego realizacji są: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie.

Liczba odsłon: 211
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.