Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Szanowni Państwo,

Przekazujemy kilka informacji na temat bieżących działań związanych z realizacją projektu „Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski”.

Przetarg
18.08.2020 ostatecznie wybrano wykonawców w ramach postępowania przetargowego na dostawę i montaż urządzeń OZE dla 31 małopolskich gmin w ramach przedmiotowego projektu. 19.08.2020 przesłano do prezesa UZP całą dokumentację przetargową z postępowania, w celu przeprowadzenia kontroli uprzedniej. Po jej zakończeniu możliwe będzie podpisanie umów z wykonawcami. Standardowy okres kontroli to 14 dni. Termin zakończenia kontroli był już trzykrotnie wydłużany. UZP prosił o udzielenie dodatkowych informacji i wyjaśnień. Na pisma z 3.09.2020 r., 21.09.2020 r., oraz 9.10.2020 r. udzielono odpowiedzi. 16 października br. przekazano ostatnie wymagane wyjaśnienia, więc przewidujemy, że termin zakończenia kontroli nastąpi ok. 30 października br., o ile UZP nie poprosi o kolejne wyjaśnienia lub informacje.

Z dwóch złożonych do Sądu Okręgowego skarg, skarga firmy FlexiPower została oddalona jako niezasadna wyrokiem Sądu Okręgowego w Krakowie w dniu 4 września br. Natomiast skarga firmy Hymon – złożona do Sądu Okręgowego w Tarnowie, została postanowieniem tego Sądu z dnia 3 września 2020 r., przekazana do rozpoznania Sądowi Okręgowemu w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Odwoławczy. Przed przekazaniem skargi Sąd Okręgowy w Tarnowie postanowieniem z 31 sierpnia 2020 r., Sygn. akt I Ca 370/20 oddalił wniosek skarżącego o udzielenie zabezpieczenia poprzez zakaz zawierania umowy. Obecnie oczekujemy na wyznaczenie rozprawy przed Sadem Okręgowym w Krakowie.

Wkład własny mieszkańca
Na bazie wykonanych symulacji przez zespół projektowy, na podstawie formularzy ofertowych i cen w nich zawartych dla poszczególnych instalacji, ustalono optymalny dla mieszkańca i gmin procentowy poziom wkładu własnego – jest to wkład 48% liczony od wartości brutto danej instalacji. Nie dotyczy on wartości ubezpieczenia instalacji, które w ocenie Lidera powinno stanowić przedmiot odrębnego zobowiązania.

 

Liczba odsłon: 389
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.