Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Gmina Żabno otrzymała czterysta sztuk chryzantem, które przyozdobiły rynek, a także miejsca pamięci w sołectwach. Jest to wynik akcji podjętej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która wspólnie z gminami zadbała, by kwiaty przygotowane przez handlowców na Święto Zmarłych zostały choć częściowo odkupione.

Zamknięcie cmentarzy ze względu na pandemię koronawirusa spowodowało, że wielu handlowców pozostało z kwiatami, które nie mogły być sprzedane w okresie Święta Zmarłych. By zrekompensować ich straty ARiMR zadecydował o częściowym odkupie przygotowanych doniczkowych chryzantem. Wspólnie z burmistrzami i wójtami z powiatu tarnowskiego podjęto decyzję o rozdysponowaniu ich po miejscach pamięci, a także udekorowaniu głównych placów w miastach. Do gminy Żabno trafiło 400 sztuk chryzantem, które dziś zostały rozwiezione i ułożone m.in. pod Pomnikiem Poległym za Ojczyznę w Żabnie, na rynku w Żabnie, na cmentarzach wojennych w Niedomicach, Otfinowie, Pasiece Otfinowskiej i Żabnie, pod pomnikiem przy pałacu w Łęgu Tarnowskim, w Ilkowicach i w Niecieczy.

 
Liczba odsłon: 357
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.