Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Od dwóch tygodni w budynku Urzędu Miejskiego trwają prace, których efektem ma być wybudowanie windy osobowej. Usprawnianie to związane jest z koniecznością wdrożenia dostępności dla osób z ograniczeniami ruchowymi.

Dotychczasowa konstrukcja budynku sprawiała, że osoby z ograniczeniami ruchowymi miały problem ze sprawną obsługą w Urzędzie. Pierwszym działaniem było przeniesienie Dziennika Podawczego na parter, gdzie petenci mogą szybko złożyć pismo i zasięgnąć informacji. Problem wychodzenia na piętro został rozwiązany, jednak pozostawała sprawa schodów z zewnątrz do środka budynku.

Obecnie kwestia mobilności osób z ograniczeniami ruchowymi w Urzędzie zostanie udogodniona. Budowany jest właśnie szyb windy, a po jej montażu zapewniona zostanie dostępność do wszystkich kondygnacji budynku. Dodatkowo toaleta na piętrze Urzędu zostanie zmodernizowana pod kątem korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Modernizacja budynku wparta jest środkami pochodzącymi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Obszar B „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Kwota z PFRON to 109 794,68 zł. Wartość inwestycji, w której znalazła się budowa windy, a także remonty w budynku Urzędu Miejskiego to 571 950,00 zł. Różnica pomiędzy wartością zadania, a kwotą dofinansowania z PFRON pokryta zostanie z budżetu samorządu Żabna.

Liczba odsłon: 254
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.