Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Święto Latawca i Szarej Lilijki to okazja do wspólnej zabawy, integracji środowiska harcerskiego, wymiany doświadczeń. Jednak tegoroczne Święto Latawca i Szarej Lilijki, które miało odbyć się w Żabnie 17.10.2020 roku w związku ze zwiększonym zagrożeniem epidemicznym odbyć się musiało w zmienionej formule. W tegorocznym Święcie Latawca i Szarej Lilijki wzięli udział harcerze z Tarnowa, Bistuszowej, Woli Radłowskiej, Pleśnej i Żabna. Prezentacja latawców odbyła w poszczególnych drużynach.

Niestety nie mogły dojść do skutku zaplanowane warsztaty fotograficzne w Centrum Kultury w Żabnie, ćwiczenia pierwszej pomocy prowadzone przez strażaków z OSP w Żabnie, żabieńską Policję, ćwiczenia musztry, pokaz survivalowy, gry zorganizowane przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. Gościem Święta miał być znany tarnowski żużlowiec Stanisław Burza.

W przygotowaniu Święta, zorganizowanego przez Namiestnika Harcerskiego Hufca ZHP Tarnów, phm. Renatę Kawula, zaangażowali się harcerze 5 Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej wspólnie z rodzicami. Patronat nad tym przedsięwzięciem objęli Starosta Tarnowski, Pan Roman Łucarz i Burmistrz Miasta i Gminy Żabno, Pani Marta Herduś. Wsparcia, w postaci upominków i nagród, udzieliło Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Urząd Miasta i Gminy w Żabnie i Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.

Wszystkim którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia Święta serdecznie dziękujemy.

Liczba odsłon: 276
Autor: phm. Renata Kawula
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.