Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

2020-10-16

Już po raz VI. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie przyłączyła się do akcji "Noc Bibliotek". W piątkowy wieczór 9 października młodzi czytelnicy spotkali się w bibliotekach w Żabnie, Otfinowie, Łęgu Tarnowskim i Niedomicach.

Akcja "Nocy Bibliotek" w tym roku organizowana była pod hasłem "Klimat na czytanie".

W bibliotece w Żabnie spotkaliśmy się "przy ognisku" by wysłuchać historii z dreszczykiem i pogawędzić w niesamowitym, nocnym klimacie. Młodzi czytelnicy wykonali również zoo z plasteliny, nawiązując do tematu tegorocznej akcji "Klimat na czytanie" podkreślając jak ważne są dla nich zwierzęta i dbanie o środowisko.

 

W Otfinowie młodzi czytelnicy spędzili czas na wspólnych grach i zabawach. W Niedomicach "Noc Bibliotek" zainaugurowało wspólne głośne czytanie legendy pt. '"U tatara" autorstwa regionalnego pisarza Adama Tomczyka. Dzieci wzięły także udział w grach i zabawach przygotowanych dla nich na tę specjalną okazję.
W Łęgu Tarnowskim młodzież spędziła czas na zabawach i grach literackich.

 

Na zakończenie we wszystkich bibliotekach obejrzeliśmy film "Jakub, Mimmi i gadające psy", specjalnie przygotowany na tę okazję.

 

 

Liczba odsłon: 75
Autor: mgbp
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.