Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


8 października 2020 roku w Miejsko – Gminnej  Bibliotece Publicznej w Żabnie oraz  w filii w Otfinowie odbyły się dwa spotkania autorskie z Krzysztofem Petkiem - autorem powieści sensacyjno - przygodowych, organizatorem wypraw, podróżnikiem, dziennikarzem oraz instruktorem survivalu. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klasy VII i VIII ze szkoły podstawowej w Żabnie i Otfinowie.

Nasz Gość okazał się świetnym mówcą i człowiekiem z dużym poczuciem humoru. Szybko nawiązał kontakt ze słuchaczami. Bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy, wyprawach i różnorodnych zainteresowaniach. Poznaliśmy go nie tylko jako pisarza, ale także jako dziennikarza, podróżnika, reportera, organizatora wypraw i obozów survivalowych. Podróżnik z ogromną pasją i zaangażowaniem mówił między innymi o Kamczatce, Syberii i Ameryce Południowej, o spotkaniach z indiańskimi plemionami, o odmiennych kulturach i wyjątkowych miejscach. Opowiedział o wyprawie po południowoamerykańskiej selwie, o bezkrwawym polowaniu na kajmana oraz o tym, jak ważną rolę w czasie wędrówki może spełniać  maczeta. Opowieściom towarzyszyła  niezwykle interesująca prezentacja multimedialna. Autor gorąco zachęcał młodzież do sięgania po dobrą literaturę, rozwijania własnych zainteresowań i pasji, a także aktywności i dążenia do spełniania marzeń.

Mamy nadzieję, że te niezwykłe opowieści o porywających przygodach, innych kulturach, zabawnych, a czasem bardzo niebezpiecznych sytuacjach, staną się inspiracją do podróży i zachęcą do sięgania po książki zarówno Krzysztofa Petka jak i innych polskich podróżników.

 

Spotkanie z Krzysztofem Petkiem odbyło się w ramach realizacji projektu "Książka i Muza" 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

 

Realizatorem projektu „Książka i Muza” jest Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad nim sprawują Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Burmistrz Żabna Marta Herduś i Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka. Projekt realizowany jest na terenie 2. gmin subregionu tarnowskiego, a partnerem w jego realizacji jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie.

Liczba odsłon: 78
Autor: mgbp
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.