Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W niedzielę 11 października w kościele w Żabnie odbył się koncert poezji Karola Wojtyły „Karolowe pieśni”. Muzykę do utworów Jana Pawła II skomponował Wojtek Klich, a razem z nim w Żabnie wystąpili tarnowscy artyści. Gościem specjalnym koncertu był Maciej Miecznikowski – lider zespołu „Leszcze”.

Wyjątkowy i pełen emocji koncert dostarczył słuchaczom wielu wzruszeń. Publiczność długo oklaskiwała artystów, a na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali „Barkę” – jeden z ulubionych utworów Jana Pawła II.

Niedzielny koncert w Żabnie zorganizowany został z okazji 100-lecia urodzin Papieża – Polaka i doskonale wpisał się w obchodzony w tym dniu w całym kraju Dzień Papieski.

Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach projektu „Książka i Muza” finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego. Realizatorem projektu  jest Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad nim sprawują Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Burmistrz Żabna Marta Herduś i Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka. Projekt realizowany jest na terenie 2. gmin subregionu tarnowskiego, a partnerami w jego realizacji są: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie.

Liczba odsłon: 173
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.