Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W dniach 24 i 25 września 2020 r.  45 uczniów  klas 4 – 8 ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim wyjechało do Zakopanego. Wycieczka odbyła się w ramach projektu realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego „Odkrywamy Małopolskę”.  Dofinansowanie wyniosło 177 zł dla każdego ucznia. Szkolny projekt, którego autorami są panie: Lucyna Skrabacz – Jackowska, Anna Tarczoń i Monika Góral zakładał poznawanie regionu Podhala, a zwłaszcza Zakopanego i jego okolic. Przewidywał zaznajomienie z sylwetkami znanych osób związanych z miastem, a także uwrażliwienie na historię i tradycje tego miejsca oraz jego specyfikę ze względu na położenie, faunę i florę. Niebagatelną rolę odgrywało także  skuteczne przekonanie młodzieży do podejmowania aktywnych form spędzania wolnego czasu – zwiedzanie ciekawych miejsc i wędrowanie szklakami górskimi.

W ramach wyjazdu młodzież miała zapewnione wiele atrakcji – wyjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch i kolejką torową na Gubałówkę. Profesjonalny przewodnik tatrzański opowiadał i pokazał  ciekawe miejsca w Zakopanem – związane z poetami : Kazimierzem Przerwą - Tetmajerem  i Janem Kasprowiczem oraz muzykiem –  Karolem Szymanowskim. Uczniowie odwiedzili Krupówki i  zobaczyli największa polską skocznię – Wielką Krokiew. Bardzo ciekawa okazała się wizyta w Izbie Regionalnej „U Gąsienicy” w Murzasichlu. Największą atrakcją bezsprzecznie okazał się popołudniowy pobyt  na basenach termalnych w Szaflarach. Równie zadowoleni  byli uczniowie z  wycieczki do Tatrzańskiego Parku Narodowego – trasą do Doliny Strążyskiej. Wspaniałe warunki noclegowe i wyżywienie w Pensjonacie „Pod Lasem” w Poroninie Stasikówce zrekompensowały dzieciom „trudy”  wędrowania po górach. Dodatkowym atrybutem była przepiękna jesienna pogoda, sprzyjająca zwiedzaniu. Wszyscy wrócili zadowoleni i co ważne w dzisiejszych czasach… ZDROWI.

 

  
Liczba odsłon: 316
Autor: SzP w Łęgu Tarnowskim
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.