Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W Domu Ludowym w Gorzycach nastąpiło uroczyste podsumowanie dwóch projektów dofinansowanych w ramach FIO Małopolska lokalnie, które były realizowane na terenie Gorzyc przez KGW Gorzycanie oraz grupę nieformalną Razem Możemy Więcej dla której patronem również było Koło Gospodyń Wiejskich Gorzycanie.

Celem projektu „Zdrowo i z Tradycją” było wprowadzenie 20 członkiń KGW Gorzycanie w tematykę zdrowego odżywiania, przygotowywania zdrowych i fit potraw pod okiem doświadczonego kucharza, jak i również aktywowanie mieszkańców do podejmowania działań na rzecz społeczności lokalnej i wzajemnej integracji.

Natomiast głównym celem projektu ”Artystyczna dusza”  było szerzenie na terenie Gorzyc działalności kulturalno-oświatowej, poprzez udział 15 dzieci w warsztatach artystycznych, ich wzajemna integracja oraz pokazanie dzieciom ciekawych form spędzania wolnego czasu.

Podczas podsumowania obu projektów cała sala była wypełniona zaproszonymi gośćmi. Każdy szczegół tego wydarzenia był dopracowany na ostatni guzik, kto miał sposobność uczestniczenia w tym wydarzeniu zapewne o tym się przekonał. Prezentacje multimedialne wprowadziły  nas w tematykę projektu „Zdrowo i z Tradycją” oraz „Artystyczna dusza”. Dzieci z zajęć artystycznych otrzymały dyplomy pamiątkowe wraz z słodkim upominkiem. Członkinie oraz członkowie KGW przygotowali dla zaproszonych gości przedstawienie teatralne pt. ”Kaczka dziwaczka” w nietypowym wydaniu. Natomiast uczniowie z Szkoły Podstawowej w Gorzycach zaprezentowali nam nowoczesny taniec.
U niejednej osoby wyłonił się prawdziwy talent aktorski. Oczywiście czekamy na kolejne występyJ

Wszyscy również mogliśmy skosztować pysznych potraw i dań przygotowanych przez członkinie KGW Gorzycanie m.in. pierogów bezglutenowych, fit i zdrowych koktajli, proziaków czy też innych pysznych słodkości.  Były to dania, które Panie uczyły się przyrządzać podczas realizacji projektu ”Zdrowo i z Tradycją”. Również ulotki z tymi przepisami były rozdawane przybyłym gościom.

Natomiast dzięki wystawie artystycznej na którą składały się prace przygotowane przez dzieci podczas realizacji projektu ”Artystyczna dusza” mogliśmy poczuć prawdziwą „Duszę Artysty”. Wystawa składała się m.in. z lasów w szkle, pudełek ozdobionych metodą decupage, albumów wykonanych za pomocą scrapbookingu, jesiennych lampionów czy też pięknych kompozycji jesiennych. Wszystkie te dzieła sztuki zdobią teraz dom, zapewne niejednego artysty.

Tak wyjątkowy dzień zostanie w naszych pamięciach długo. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację tego wydarzenia.

Liczba odsłon: 403
Autor: KGW Gorzycanie
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.