Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie gościła Marzenę Rogalską, znaną głównie z radia i telewizji dziennikarkę i aktorkę. Ale Marzena Rogalska to także autorka trylogii, w skład której wchodzą: „Wyprzedaż snów”, „Gra w kolory”, „Druga miłość” oraz opowiadania „Dom” wydanego w zbiorze „Lato w Pensjonacie pod Bukami”.

Podczas spotkania autorka opowiadała o swojej pracy w telewizji i o tym, że jej marzeniem w młodości było zostać wielką aktorką. Po nieudanych próbach dostania się do szkoły aktorskiej, zdecydowała się na dziennikarstwo, które pokochała całym sercem. Pracowała w radiu RMF FM, Radiu KOLOR czy Złote Przeboje. Sławę przyniosło jej prowadzenie „Miasta Kobiet” w TVN Style. Obecnie związana jest z TVP1, gdzie wraz z Tomaszem Kammelem tworząc duet nazywany „Rogamel” prowadzi „Pytanie na śniadanie”. Jednak nie zrezygnowała całkiem z aktorstwa i dzięki temu możemy ją zobaczyć zarówno w filmach, jak i serialach, np. „Barwach szczęścia”.

Dziennikarka zdradziła także jak to się stało, że została pisarką. Propozycje na napisanie książek dostawała wiele razy. Proponowano jej napisanie m.in. wywiadu rzeki, poradników, książek o jej ukochanych psach i kotach, jednak wtedy nie przyjęła żadnej z nich. Dopiero po latach dojrzała do tego pomysłu i zdecydowała się napisać cykl powieści. Zawarła w nich wiele historii, którymi dzielili się z nią ludzie podczas programów telewizyjnych, jak również zwierzając się jej w prywatnych rozmowach.

Główną bohaterką trylogii jest Agata, która postanawia zmienić swoje życie, rzuca wszystko i wraca do Krakowa, w którym spędziła swoją młodość. Na pytanie, ile w głównej bohaterce jest z niej samej, Marzena Rogalska stwierdziła, że początkowo uważała, że nie ma między nimi podobieństw. Dopiero później, kiedy jej znajomi i czytelnicy zwracali jej uwagę na wspólne cechy zauważyła, że jest inaczej. Dziennikarka opowiedziała także o swojej miłości do Krakowa, w którym tak jak jej bohaterka mieszkała przez lata.

Marzena Rogalska pośród wielu zajęć znajduje również czas na czytanie książek. Wachlarz jej zainteresowań jest bardzo szeroki, tak jak mnogość problemów poruszanych w programie „Pytanie na śniadanie”. Dlatego dziennikarka poza literaturą beletrystyczną czyta także publikacje naukowe czy popularno-naukowe, kocha również klasykę.

Podczas spotkania w żabnieńskiej bibliotece była możliwość zakupu książek autorki, a także zdobycia autografu i pamiątkowego zdjęcia, oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Marzena Rogalska gościła w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie w ramach projektu „Żabnieńskie spotkania z literaturą” dofinansowanemu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat honorowy nad projektem sprawuje Burmistrz Żabna Marta Herduś.

Liczba odsłon: 331
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.