Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W dniach 22-28 października w ramach projektu „Żabnieńskie spotkania z literaturą” odbyły się we wszystkich naszych bibliotekach spotkania autorskie z Adamem Tomczykiem.


Adam Tomczyk spotkał się z uczniami starszych klas szkoły podstawowej, podczas których opowiadał o historii naszego regionu. Przybliżył wizerunki znanych osób związanych z naszą gminą np. Stanisława Wyspiańskiego, Tadeusza Nowaka, Adolfa Rudnickiego, ks. Janusza Stanisława Pasierba. Zachęcał do sięgania po książki związane z miejscem urodzenia, które wzmacniają poczucie przynależności do „małej ojczyzny”.


Autor książek „Legendy szepce srebrzysty Dunajec”, „W cieniu Radłowskiego lasu” podzielił się z uczestnikami receptą na dobrą legendę. Młodzież poznała podania związane ze swoimi miejscowościami oraz historię tych terenów.


Na zakończenie uczniowie otrzymali zakładki promujące projekt „Żabnieńskie spotkania z literaturą”.


Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat honorowy objęła burmistrz Żabna Marta Herduś, zaś patronat medialny Radio RDN Małopolska, Koncertowy Tarnów i Nowa Gazeta Żabnieńska.


W ramach projektu odbędzie się także spotkanie autorskie z Marzeną Rogalską, warsztaty literacko-plastyczne z Ewą Stadtmuller i Łukaszem Zabdyrem, lekcje głośnego czytania dla najmłodszych oraz konkurs plastyczny „Św. Jan Paweł II, czyli jak Karol został papieżem”.

 

Liczba odsłon: 166
Autor: mgbp
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.