Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W dniach 19-20 września br. odbyły się Dożynki Prezydenckie. Tradycyjna Spała została zastąpiona Warszawą. W tym roku, ze względu na panującą sytuację spowodowaną wirusem COVID19, każde województwo mogło wystawić do konkursu mniejszą, niż zwykle, grupę dożynkową. Uroczystości odbyły się na dziedzińcu oraz w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Małopolskę reprezentowały połączone siły Poręby Radlnej, w której został wypleciony piękny wieniec oraz Zespołu Folklorystycznego "Otfinowianie", który reprezentował gminę Żabno. "Otfinowianie" odpowiedzialni byli za przygotowanie oraz wykonanie autentycznego i tradycyjnego obrzędu dożynkowego. Członkowie jury oraz Pierwsza Dama Pani Agata Kornhauser-Duda byli pod wrażeniem kunsztownie wykonanego wieńca oraz autentycznej prezentacji obrzędu dożynkowego "Otfinowian". Reprezentacja Małopolski zwyciężyła, zajmując I miejsce w organizowanym przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, konkursie na najpiękniejszy wieniec i obrzęd dożynkowy.
W tym miejscu należy zaznaczyć, że podobne zwycięstwo taka sama reprezentacja wywalczyła dwa lata temu, także sięgając po najwyższy laur zwycięstwa w Dożynkach Prezydenckich 2018.
 
Fot. Łukasz Kieroński
  
Liczba odsłon: 490
Autor: Zespół "Otfinowianie"
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.