Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Pod przewodnictwem ks. Bp Stanisława Salaterskiego modlono się wspólnie w intencji rolników na mszy dożynkowej, która miała miejsce w Odporyszowie w sobotę 12 września. Tym akcentem celebrowano w tym roku święto plonów w województwie małopolskim.

Dożynki wojewódzkie na prośbę władz Małopolski odbyły się w tym roku w naszej gminie, w Odporyszowie. Ze względu na ograniczenia wymuszone pandemią, zadecydowano, że świętowanie zawrze się w mszy świętej w intencji rolników, a także w krótkim obrzędzie dożynkowym. W oprawę wydarzenia włączyły się zespoły folklorystyczne z Otfinowa oraz Bobrownik Wielkich. Na placu sanktuarium pojawiły się również grupy wieńcowe z Marcinkowic, Nieczajnej Górnej, Wielopola, Bobrownik Wielkich, Pasieki Otfinowskiej i Odporyszowa. Oprawę muzyczną mszy zapewnił Chór Mariański z Krakowa. Wydarzenie było transmitowane w paśmie regionalnym telewizji publicznej.

Na dożynkach obecni byli gospodarze, reprezentujący nasze województwo- wojewoda małopolski Łukasz Kmita, oraz marszałkowie: Marta Malec – Lech oraz Łukasz Smółka. Gminę Żabno reprezentowała burmistrz Żabna Marta Herduś wraz z radnymi Rady Miejskiej w Żabnie.

 
Liczba odsłon: 571
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.