Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Spotkaniem autorskim z Barbarą Gawryluk zainaugurowana zostanie w gminie Żabno realizacja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W ramach 4. jego edycji dofinansowanie otrzymał bowiem projekt „Książka i Muza” zgłoszony wspólnie przez instytucje kultury z gmin Żabno i Radłów. Projekt zakłada zakup nowości wydawniczych do bibliotek oraz realizację na terenie obu gmin cyklu wydarzeń kulturalnych: spotkań, spektakli czy koncertów.

Jako pierwsi na realizacji projektu skorzystają najmłodsi, bo to głównie do nich skierowana jest oferta spotkania autorskiego z Barbarą Gawryluk.

Gawryluk to autorka książek dla dzieci, od lat pracuje jako tłumaczka i dziennikarka radiowa. W Radiu Kraków prowadzi autorski program o literaturze dla dzieci Alfabet. Jej książka „Dżok. Legenda o psiej wierności” została wpisana na Złotą Listę Fundacji ABC. Książka „W zielonej dolinie” nominowana była do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, zaś powieść „Zuzanka z pistacjowego domu” otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Laureatka nagrody IBBY za upowszechnianie czytelnictwa.

Autorka spotka się z dziećmi w Żabnie 15 września o godz. 9:00 w Gminnym Centrum Kultury. Podczas spotkania będzie można nabyć książki Barbary Gawryluk oraz otrzymać pamiątkowy wpis autorki. Zapraszamy, wstęp wolny.

Realizatorem projektu „Książka i Muza” jest Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad nim sprawują Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Burmistrz Żabna Marta Herduś i Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka. Projekt realizowany jest na terenie 2. gmin subregionu tarnowskiego, a partnerem w jego realizacji jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie.

Liczba odsłon: 237
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.