Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Gminne Centrum Kultury w Żabnie po wakacyjnej przerwie przygotowało dla Państwa szeroki wachlarz atrakcyjnych zajęć stałych w sezonie 2020/2021. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, artyści i trenerzy. W związku z pandemią wszystkie zajęcia odbywają się w rygorze sanitarnym.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, która jest naprawdę szeroka. Do wyboru są bowiem:

zajęcia muzyczne - w ramach których Gminne Centrum Kultury oferuje naukę gry na  instrumentach klawiszowych (pianino, fortepian, keyobard) oraz gitarze i perkusji. Zajęcia prowadzone są indywidualnie, terminy ustalane bezpośrednio z instruktorem. Instruktorami zajęć muzycznych są: Marta Czechowska i Kamil Patulski.

zajęcia plastyczne - odbywają się w nowoczesnej pracowni plastycznej raz w tygodniu,
w nielicznych i dobranych wiekowo grupach. Instruktorem zajęć plastycznych jest Kamila Ryba.

zajęcia modelarskie – budowanie modeli latających, jeżdżących i pływających odbywa się
w pracowni modelarskiej dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Instruktorem zajęć jest Jan Wieloch.

zajęcia komputerowe - Gminne Centrum Kultury organizuje cyklicznie kursy komputerowych z zakresu podstaw obsługi komputera. Zajęcia odbywają się w małych grupach. Nie ma ograniczeń wiekowych. Termin i częstotliwość spotkań ustalane są po utworzeniu się grupy. Zajęcia są bezpłatne. Prowadzi je Magdalena Dziura.

zajęcia fotograficzne - przeznaczone są dla dzieci i młodzieży. Warsztaty odbywają się raz
w tygodniu, w kilku grupach wiekowych. Dotyczą podstaw fotografii cyfrowej i analogowej. Zajęcia fotograficzne są bezpłatne. Instruktorem zajęć jest Krzysztof Wójcik.

warsztaty artystyczne dla dorosłych – zajęcia odbywają się raz w miesiącu w godzinach popołudniowych. Cechuje je bardzo różnorodna tematyka i techniki prowadzenia zajęć. Obejmują m.in.: decoupage, sztukę użytkową, zdobnictwo, ceramikę i inne. Nie ma stałej grupy, zapisy ogłaszane są każdorazowo po ogłoszeniu informacji o warsztatach.

zespół wokalny „Cantabile” – emisja głosu, kształcenie słuchu, różnorodny repertuar, śpiew grupowy i solowy, udział w konkursach i imprezach. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, są bezpłatne. Zespół prowadzi Monika Kuta.

W Gminnym Centrum Kultury w Żabnie działają także:

Pracownia komputerowa – zaprasza dzieci w wieku od 9 lat. Posiada 8 nowoczesnych stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, konsolę x-box i atrakcyjne gry. Korzystanie z pracowni jest bezpłatne.

Klub Gier Planszowych GRAnda – dla dzieci i dorosłych. Można zagrać w najpopularniejsze obecnie nie tylko w Polsce, ale i na świecie gry, takie jak: „Carcassonne”, „Kto z kim”, „HOOOP”, „Dobble” czy „Pędzące żółwie”. Można też przynosić własne gry planszowe, towarzyskie czy zręcznościowe.

Swoją siedzibę w Centrum Kultury posiada Klub Seniora, działający przy Polskim Związku Emerytów i Rencistów - oddział Rejonowy w Żabnie. Klub liczy prawie stu członków.  Posiada też dziesięcioosobowy zarząd, który dba o to, by zagospodarować swoim członkom czas wolny (spotkania okolicznościowe, wieczorki taneczne, wyjazdy, wycieczki). Seniorzy spotykają się regularnie w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Biuro Związku Emerytów i Rencistów - oddział w Żabnie jest czynne w każdą środę od 9:00 do 11:00 w Pracowni Komputerowej GCK w Żabnie.

Pod patronatem Gminnego Centrum Kultury w Żabnie działają także Zespoły Folklorystyczne: „Otfinowianie” i „Bobrowianie”, które zapraszają na naukę i doskonalenie tańca, śpiewów i obyczajów ludowych. Zespoły przygotowują programy taneczne i obrzędowe, wyjeżdżają na festiwale w kraju i za granicą, biorą udział w uroczystościach na terenie gminy i regionu.

 

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych zajęć i udziału w nich można uzyskać w sekretariacie Gminnego Centrum Kultury w Żabnie tel. 14 645-66-79 lub bezpośrednio u instruktorów prowadzących zajęcia.

Liczba odsłon: 543
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
RFIL
1 procent
Spis powszechny
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.