Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Sierpień to czas żniw i zbierania plonów. Od lat tradycyjnie w tym miesiącu rolnicy dziękują za zebrane plony. Tak było w gminie Żabno. W kościele pw. Świętej Trójcy w Łęgu Tarnowskim z inicjatywy Pani Haliny Żeleźnik, kierującej Zespołem Folklorystycznym „Bobrowianie” 15 sierpnia odprawiona została Msza św. w intencji członków zespołu oraz dziękczynna za zebrane plony.

Po Mszy św. można było podziwiać „Bobrowian” w pięknym obrzędzie dożynkowym. Nawiązując do tradycji członkowie zespołu przekazali Pani Burmistrz Żabna Marcie Herduś bochen chleba symbolizujący zakończenie żniw oraz dostatek, szczęście i pomyślność.  

W tym roku skromne uroczystości dożynkowe odbyły się w dniu Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz w 100. rocznicę Cudu nad Wisłą.

Warto dodać, że Zespół Folklorystyczny „Bobrowianie” funkcjonuje od 11 lat przy Gminnym Centrum Kultury w Żabnie, skupia dzieci, młodzież i dorosłych, a wszystkich, którym bliska jest tradycja ludowa i chcących ją kultywować Zespół zaprasza w swoje szeregi.

 

Relacja Tarnowskiej.tv: https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/6405,leg-tarnowski-obrzed-dozynkowy-w-wykonaniu-zespolu-bobrowianie

Relacja zdjęciowa: http://www.ck.zabno.pl/index.php/component/content/article/30-newsy/2020/1137-obrzed-dozynkowy-w-wykonaniu-zespolu-folklorystycznego-bobrowianie?Itemid=213

Liczba odsłon: 449
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.