Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


„Pod biało- czerwoną” to tytuł nowej inicjatywy skierowanej dla mieszkańców gmin. Pomysł związany jest z upamiętnieniem stulecia „Bitwy Warszawskiej” z 1920 roku i zakłada zakup masztu flagowego oraz umiejscowienie na terenie gminy, jako symbolu upamiętniającego zwycięstwo wojsk Rzeczpospolitej nad armią bolszewicką.

W gminie Żabno posiadamy już kilka miejsc związanych z historią regionu i Polski. Wspomnieć możemy o Dębie Wolności w Żabnie, posadzonym ku upamiętnieniu odzyskania niepodległości, Dębach Katyńskich w Żabnie i Łęgu Tarnowskim, przypominających losy żołnierzy zamordowanych podczas okupacji, czy też o Pomniku Poległym za Ojczyznę w Żabnie, gdzie złożone zostały urny z ziemią z Katynia i Bełżca.

W stulecie „Bitwy Warszawskiej” warto zatem skorzystać z szansy na upamiętnienie zwycięstwa z 1920 roku, biorąc udział w projekcie. Co zatem należy zrobić? Głównym warunkiem jest zebranie wymaganej liczby głosów poparcia mieszkańców. Dla naszej gminy jest to 100 głosów. Głosowania należy dokonywać elektronicznie, za pomocą platformy https://bialoczerwona.www.gov.pl/ , gdzie wpisujemy imię, nazwisko oraz wybieramy województwo i nazwę gminy.

Zachęcamy Państwa do wsparcia akcji swoim głosem. Niech na terenie gminy Żabno również powstanie symboliczny znak upamiętniający wydarzenia, a przede wszystkim wszystkich walczących sprzed stu lat.

Liczba odsłon: 727
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.