Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Dziś odbyło się podpisanie umów na dotacje dla OSP Żabno gwarantujące współfinansowanie w zakupie samochodu oraz zestawu ratownictwa technicznego. Podpisanie dokumentów odbyło się w Urzędzie Miejskim w Żabnie w obecności burmistrza Żabna Marty Herduś.

Strażacy z Żabna, których reprezentował Jan Szpilski i Jan Glazer wspólnie z Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Kazimierzem Koprowskim sygnowali dotacje w wysokości 40 tys. złotych na zakup lekkiego samochodu rozpoznawczego (do 3,5 t., 9 osobowy, z przeznaczeniem dla jednostki OSP Żabno włączonej do KSRG). Samochód wesprze żabnieński tabor w zapobieganiu poważnym awariom i likwidacji ich skutków dla środowiska.

Drugim dokumentem była umowa gwarantująca wkład WFOŚiGW w wysokości 75 tys. złotych na zakup zestawu ratownictwa technicznego akumulatorowego, którym druhowie z Żabna będą mogli się posługiwać podczas akcji ratowniczych. Wcześniej podobną sumę otrzymali również strażacy z OSP w Łęgu Tarnowskim z przeznaczeniem na doposażenie się w podobny sprzęt techniczny.

 

   
Liczba odsłon: 347
Autor: redakcja.zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.